ته چین مرغ و بادمجان یکی از انواع ته چین ها می باشد که بسیار خوشمزه و راحت است و شما می توانید برای مهمانی و مجالس این غذای خوشمزه را تهیه کنید. ته چین مرغ و بادمجان را می توانید در فر یا در قابلمه و یا حتی در پلوپز نیز تهیه کنید. اگر در قابلمه تهیه می کنید بهتر است از قابلمه ی استفاده کنید تا ارتفاع کمتر ولی عرض بیشتر داشته باشد. امروز در آشمزی طرز تهیه ته چین مرغ و بادمجان را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه ته چین مرغ و بادمجان مجلسی برای 8 نفر

برنج6 پیمانه
سینه مرغ1 عدد
بادمجان4 عدد
پیاز1 عدد
برگ بو1 عدد
تخم مرغ4 عدد
ماست چکیده2 پیمانه
گلاب1/2 پیمانه
زرشک2 ق غذا خوری
زعفرانبه مقدار لازم
نمک، فلفل سیاه، زردچوبهبه مقدار لازم

طرز تهیه ته چین مرغ و بادمجان خوشمزه

مرحله اول: پخت مرغ

ابتدا باید برای تهیه این غذا مرغ را بپزید. برای این کار سینه مرغ را به همراه کمی روغن داخل تابه یا قابلمه تفت دهید. پیاز را پوست بگیرید و 4 قاچ کنید و به همراه ادویه ها و کمی نمک و برگ بو به قابلمه اضافه کنید و روی مواد آب جوش بریزید و بگذارید تا مرغ پخته شود.

مرحله دوم: ریش کردن مرغ

در ادامه مرغ پخته را از قابلمه جدا کنید و ریش ریش کنید. برنج را به ههمراه کمی نمک خیس کنید و کنار قرار دهید. بادمجان ها را پوست بگیرید و حلقه ای خرد کنید و به مدت 20 دقیقه در آب و نمک قرار دهید تا تلخی بادمجان ها گرفته شود.

مرحله سوم: تهیه مایه ته چین

در ادامه بادمجان ها را داخل روغن داغ سرخ کنید و کنار قرار دهید. داخل یک کاسه تخم مرغ را به همراه ماست و زعفران و کمی روغن و گلاب اضافه کنید و هم بزنید تا تخم مرغ ها از لختگی خارج شوند.

مرحله چهارم: تهیه ته چین مرغ و بادمجان در فر و قابلمه

در ادامه برنج را روی حرارت قرار دهید تا به جوش بیاید. در همین حین زرشک را با کمی روغن تفت دهید و کنار قرار دهید. می توانید کمی شکر به زرشک نیز اضافه کنید. برنج را آبکش کنید و با مواد تهیه شده ته چین مخلوط کنید. کف قابلمه یا ظرف مخصوص فر را چرب کنید و نیمی از برنج را ریخته و بعد مواد مرغ و بادمجان و زرشک را بریزید و روی شعله پخش کن برای 1 ساعت دم بگذارید. برای پخت در فر نیز باید روی ظرف را با فویل بپوشانید و برای 1 ساعت در دمای 180 قرار دهید و در انتها فویل را برداشته و گریل کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه ته چین مرغ و بادمجان

می توانید فقط از زرده استفاده کنید.

می توانید داخل فر برقی و توستر نیز این ته چین را تهیه کنید.

ماست باید چکیده و غلیظ باشد.

می توانید کمی ماست به بادمجان ها بزنید تا روغن کمتری جذب کند.

4.5/5 - (2 امتیاز)

دسته بندی شده در: