ترشی آلبالو یکی از ترشی های بسیار خوشمزه است و مخصوص کسانی می باشد که طعم و مزه آلبالو را دوست دارند و می خواند از این میوه خوشمزه یک ترشی فوق العاده تهیه کنند. ترشی ها بیشتر با سرکه تهیه می شود و شما می توانید به دلخواه از سرکه سفید یا قرمز یا سیب استفاده کنید که هر سه این سرکه ها در میزان تند و تیزی متفاوت هستند، اگر دوست دارید یک ترشی ملس داشته باشید از سرکه قرمز و سیب استفاده کنید و اگر می خواهید ترشی شما تند و تیز باشد از سرکه سفید برای تهیه این ترشی استفاده کنید. اما امروز در آشمزی طرز تهیه ترشی آلبالو فوری را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه ترشی آلبالو خوشمزه و فوری

آلبالو1 کیلوگرم
شکر150 الی 200 گرم
سرکهبه مقدار لازم
نمکبه مقدار لازم
گلپر1 ق چای خوری

طرز تهیه ترشی آلبالو ملس و خوشمزه با سرکه سفید

مرحله اول: آماده سازی آلبالو

ابتدا آلبالو ها را تمیز شسته و روی یک پارچه تمیز پهن کنید تا کاملا خشک شود. برای شستن آلبالو باید آن را داخل یک لگن آب ریخته و چندین بار بشورید، دقت کنید آلبالو ها کاملا خشک شوند زیرا باعث کپک زدن ترشی می شود.

مرحله دوم: افزودن شکر و نمک

چند ظرف شیشه ای را انتخاب کنید و آلبالو های خشک و تمیز را داخل شیشه ها را ریخته و آن را خوب پر کنید. برای هر یک شیشه متوسط (شیشه سس) باید 2 ق غذا خوری شکر و 1 ق غذا نمک و کمی گلپر بریزید.

مرحله سوم: تهیه ترشی آلبالو

در ادامه نوبت اضافه کردن سرکه مورد نظر می باشد، سرکه را اضافه کنید تا حدی که روی آلبالو ها را بگیرد. سپس درب شیشه را محکم بسته و در یخچال قرار دهید و برای 2 هفته صبر کنید تا ترشی برسد، هرچقدر این ترشی بیشتر بماند خوشمزه تر می شود. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه ترشی آلبالو با طعم فوق العاده

  1. به هیچ وجه از آلبالو پیوندی استفاده نکنید.
  2. میزان افزودن شکر به میزان ترشی آلبالو ها بستگی دارد و قابل تغییر است.
  3. گلپر را می توانید حذف کنید.
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: