فسجون با مرغ یا فسنجان با مرغ یکی از غذا های بسیار خوشمزه و ساده ما ایرانی ها می باشد که بیشتر در مجالس مختلف تهیه می شود و شما می توانید با مرغ درسته یا ریش ریش شده این غذای خوشمزه را تهیه کنید. فسنجون با طعم های مختلفی تهیه می شود و شما می توانید به دلخواه میزان ترشی و شیرینی این خورش خوشمزه ایرانی را با گردو خورشتی تهیه کنید. در این پست به شما یاد خواهیم داد تا بتوانید یک خورشت جا افتاده با روغن داشته باشید. امروز در آشمزی طرز تهیه فسنجون با مرغ ریش ریش را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه فسنجون با مرغ:

سینه مرغ1 عدد
پیاز2 عدد
مغز گردو1.5 پیمانه
زعفرانبه مقدار لازم
رب انار1 ق غذا خوری
شکر1 ق غذا خوری
نمک، فلفل سیاه، زردچوبهبه مقدار لازم

طرز تهیه فسنجون با مرغ خوشمزه و سریع برای 4 نفر

مرحله اول: پخت مرغ

ابتدا برای تهیه این غذا باید مرغ را جداگانه بپزید. برای این کار سینه مرغ را به همراه ادویه ها تفت دهید تا تغییر رنگ دهد و بعد پیاز 4 قاچ شده را به مرغ اضافه کنید و هم بزنید و در ادامه روی مواد آب جوش بریزید و بگذارید تا مرغ پخته شود. بعد از پخت مرغ را از قابلمه خارج کنید و ریش ریش کنید.

مرحله دوم: تفت دادن مواد

در ادامه یکی دیگر از پیاز ها را پوست بگیرید و نگینی ریز خرد کنید و داخل قابلمه مورد نظر کمی تفت دهید تا سبک شود و در ادامه گردو آسیاب شده و له شده را اضافه کنید و تفت دهید تا بوی خامی گردو ها گرفته شود و کمی تغییر رنگ دهد.

مرحله سوم: افزودن رب انار

در ادامه مرغ ریش شده و کمی زعفران و رب انار و شکر را اضافه کنید و مواد را کمی تفت دهید تا رب انار با مواد مخلوط شود. سپس روی مواد آب سرد بریزید و چند قطعه یخ و درب قابلمه را قرار دهید و بگذارید تا به جوش بیاید.

مرحله چهارم: تهیه فسنجان با مرغ

اجازه دهید تا فسنجون جا افتاده و روغن بی اندازد و در انتها مزه خورشت را بچشید و به دلخواه خود تنظیم کنید. می توانید مقدار شکر و رب انار را بالانس کنید تا به مزه دلخواه برسید. خورش ما آماده شده است. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه طرز تهیه فسنجون با مرغ ریش ریش سریع برای 4 نفر

  1. می توانید از رب آلوچه نیز استفاده کنید.
  2. می توانید مرغ را به صورت خرد شده استفاده کنید.
  3. افزودن یخ باعث شوک وارد شدن به گردو ها می شود و روغن می اندازد.
4.3/5 - (32 امتیاز)

دسته بندی شده در: