حلوا با شیره انگور یکی از روش های بسیار خوشمزه برای تهیه حلوا می باشد که می توانید با شیره انگور و بدون شکر تهیه کنید. این حلوا رنگ تیره و مجلسی دارد و شما می توانید برای مراسمات مذهبی مختلف و نذری های خود آن را تهیه کنید. طعم حلوا با شیره انگور برای کسانی که طعم و مزه شیره انگور را دوست دارند بسیار خوب است. امروز در آشمزی طرز تهیه حلوا با شیره انگور را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه حلوا شیره انگور خوشمزه و ساده

شکر1 پیمانه
شیره انگور1 پیمانه
گلاب1/3 پیمانه
آب1 پیمانه
آرد2 پیمانه
روغن مایع2/3 پیمانه
کره50 گرم

طرز تهیه حلوا شیره انگور با شکر

مرحله اول: تهیه شربت

ابتدا برای تهیه این حلوا باید شربت را تهیه کنید. برای این کار آب و شکر و شیره انگور را داخل قابلمه بریزید و صبر کنید تا شکر حل شود و در ادامه گلاب را اضافه کنید و از روی حرارت قرار بردارید، نیازی نیست شربت به قوام برسد وگرنه حلوای خشکی خواهید داشت.

مرحله دوم: تفت دادن آرد

آرد را الک کنید و برای 5 دقیقه داخل تابه تفت دهید تا بوی خامی آرد از بین برود، دقت کنید آرد خیلی نباید تغییر رنگ دهد و در حدی که بوی خوش آرد بلند شد نوبت اضافه کردن کره و روغن مایع می باشد.

مرحله سوم: سرخ کردن آرد

در ادامه آرد را داخل روغن ها برای 10 الی 15 دقیقه سرخ کنید تا رنگ آرد تغییر کند، در این مرحله هرچقدر بیشتر آرد را سرخ کنید حلوای تیره تری خواهید داشت. وقتی رنگ آرد تغییر کرد نوبت اضافه کردن شربت می باشد.

مرحله چهارم: تهیه حلوا با شیره انگور

حرارت را خیلی کم کنید و بعد شربت را کم کم اضافه کنید و هم بزنید تا حلوا یکدست و نرمی داشته باشید. در انتها دو دسته تابه را گرفته و حلوا را به سمت چپ و راست تکان دهید و داخل دیس کشیده و به دلخواه تزیین کنید.

نکات کلیدی در تهیه حلوا با شیره انگور و شکر

  1. می توانید به دلخواه به شربت نوک ق غذا خوری زعفران غلیظ اضافه کنید.
  2. موقع افزودن شربت خیلی مراقب باشید تا نسوزید و حتما حرارت را کم کنید و سریع هم بزنید.
  3. اگر شربت خیلی غلیظ شود در انتها حلوای خشکی خواهید داشت.

2.4/5 - (9 امتیاز)

دسته بندی شده در: