سوپ رشته یکی از سوپ های بسیار خوشمزه است که می توانید به راحتی در خانه تهیه کنید. سوپ رشته فرنگی را می توانید با مرغ و بدون مرغ با استاک یا همان عصاره مرغ تهیه کنید. این سوپ خوشمزه طعم و مزه بسیار خوبی دارد و شما می توانید برای سرماخوردگی یا برای یک شام خوشمزه و سبک تهیه کنید. شما می توانید از سبزیجات مختلف در تهیه این سوپ استفاده کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه سوپ رشته فرنگی ساده و فوری را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه سوپ رشته مرحله به مرحله

پیاز1 عدد
سیب زمینی1 عدد
هویج2 عدد
رشته فرنگی1/2 پیمانه
رب1 ق غذا خوری
آبلیموترش1 ق غذا خوری
عصاره مرغ1 عدد
جعفری2 ق غذا خوری
جو پرک1/4 پیمانه
نمک، فلفل سیاه، زردچوبه، فلفل قرمزبه مقدار لازم

طرز تهیه سوپ رشته فرنگی خوشمزه با سبزیجات

مرحله اول: آماده سازی سبزیجات

ابتدا پیاز و سیب زمینی و هویج را بشورید و پوست بگیرید. شما می توانید این سبزیجات را به صورت مکعبی خرد کنید و یا همه را با کمک رنده درشت یا ریز بزنید. این کاملا سلیقه ای می باشد.

مرحله دوم: تفت دادن مواد

داخل قابلمه مورد نظر خیلی کم کره یا روغن ریخته و سبزیجات را به همراه ادویه ها تفت دهید تا عطر ادویه ها آزاد شود. سپس رب را اضافه کنید و تفت دهید تا بوی خامی رب از بین برود. شما می توانید مقدار رب را کمتر بریزید.

مرحله سوم: پخت سبزیجات

روی مواد آب جوش بریزید و بگذارید تا سبزیجات پخته شوند. جو پرک را بشورید و به دلخواه به مواد سوپ اضافه کنید و بگذارید با درب قابلمه نیمه باز پخته شوند. عصاره مرغ را داخل یک کاسه خرد کنید و به محتویات قابلمه اضافه کنید.

مرحله چهارم: تهیه سوپ رشته

در ادامه رشته فرنگی را به مواد اضافه کنید و 20 دقیقه زمان دهید تا رشته ها نرم شوند. سپس در انتها جعفری و آبلیموترش را اضافه کنید و بعد از 2 دقیقه از روی حرارت بردارید و سرو کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه سوپ رشته فرنگی بدون مرغ

  1. می توانید رب را حذف کنید.
  2. افزودن جو پرک باعث لعاب بیشتر می شود.
  3. می توانید به دلخواه از قارچ یا ذرت نیز استفاده کنید.
  4. از هر نوع رشته ی سوپی می توانید استفاده کنید.
4/5 - (106 امتیاز)

دسته بندی شده در: