مربای انجیر زرد یکی از مربا های بسیار خوشمزه و ساده است که می توانید به راحتی در خانه تهیه کنید. این مربا بسیار خوشمزه و خوشرنگ است و شما می توانید به صورت درسته یا له شده و خرد شده آن را مصرف کنید. مربای انجیر زرد رنگ و طعم بسیار خوبی دارد و شما می توانید برای صبحانه و عصرانه و یا برای تزیین کیک و شیرینی استفاده کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه مربای انجیر زرد را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه مربای انجیر زرد:

انجیر زرد1 کیلوگرم
شکر700 گرم
آب2 پیمانه
زعفران1 ق چای خوری
جوهرلیمونوک ق چای خوری

طرز تهیه مربای انجیر زرد درسته و له شده:

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا انجیر ها را بشورید و بگذارید تا حشک شود و بعد دم آن ها را کوتاه کنید و اگر می خواهید انجیر ها را به صورت درسته تهیه کنید با یک خلال دندان آن را سوراخ کنید تا شد مربا به داخل انجیر ها بروند و حالت چروکیده نداشته باشند، می توانید انجیر ها را نیز خرد کنید.

مرحله دوم: افزودن شکر

در ادامه انجیر ها را داخل یک قابلمه ریخته و به صورت لایه لایه شکر و انجیر بریزید تا قابلمه پر شود. سپس درب قابلمه را قرار دهید و برای 12 الی 24 ساعت در یخچال قرار دهید تا آب بی اندازد.

مرحله سوم: جوشاندن مربا

در ادامه مربا روی حرارت قرار دهید و بگذارید تا به جوش بیاید و هر از گاهی هم بزنید تا ته نگیرد و سر نرود. کف روی مربا را مداوم بگیرد و اصلا درب قابلمه را قرار ندهید زیرا باعث کدر شدن رنگ مربا می شود.

مرحله چهارم: تهیه مربا

در ده دقیقه انتهای پخت مربا باید زعفران و جوهر لیمو را اضافه کنید و بعد از چند دقیقه از روی حرارت بردارید. برای تست قوام مربا مقداری از آن را داخل ظرف ریخته و در فریزر قرار دهید و زمانی که خنک شود و اگر به سختی حرکت کرد یعنی به قوام رسیده است.

نکات کلیدی در تهیه مربا انجیر زرد خانگی

  1. می توانید بجای جوهر لیمو از لیموترش تازه استفاده کنید.
  2. جوهر لیمو مانع شکرک زدن مربا می شود.
  3. وقتی مربا سرد شدن داخل یک شیشه تمیز بریزید.
  4. به دلخواه می توانید گلاب و وانیل نیز اضافه کنید.
4.7/5 - (3 امتیاز)

دسته بندی شده در: