پاپریکا یک ادویه خوش عطر است که اضافه کردن آن به غذاهای گوناگون باعث می شود بوی بد گوشت و مرغ را بگیرد و مزه ی خوبی به غذای شما بدهد. طبیعت و مزاج پاپریکا گرم و خشک می‌باشد. پاپریکا سرشار از آنتی  اکسیدان ها، کاروتنوئید ها، ویتامین A، ویتامین B۶، ویتامین E و فیبر است از این جهت ادویه ای هست که سرشار از ویتامین است به همین جهت می توانید در غذاهای خود از آن استفاده کنید. شاید فکر کنید که امکان تهیه این ادویه در خانه وجود ندارد و حتما باید از عطاری ها خریداری کرد اما باید گفت که با خشک کردن فلفل دلمه ای به راحتی می توانید پاپریکا را در خانه تهیه و در غذا های خود استفاده کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه پاپریکا را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه پاپریکا

فلفل دلمه ای قرمز6 عدد

طرز تهیه پاپریکا

مرحله اول: آماده کردن فلفل دلمه ای ها

فلفل دلمه ای ها را با آب بشویید سپس خشک کنید. با چاقو تخم و قسمت سفید فلفل دلمه ای را جدا کنید در ادامه برش های خلالی به اندازه نیم سانت بزنید. باید فلفل دلمه ای ها را خشک کنید برای این کار به چند روش می توان عمل کرد که در ادامه گفته می شود.

مرحله دوم: خشک کردن فلفل دلمه ای ها در فر

فلفل دلمه ای ها را با فاصله از هم در فر بچینید. فر را در پایین ترین دمای ممکن بزارید و آن را روشن کنید. حدود 2 ساعت طول می کشد تا فلفل دلمه ای ها خشک شود. بعد از زمان گفته شده فلفل دلمه ای ها را از فر خارج کنید.

مرحله سوم: خشک کردن فلفل دلمه ای ها در هوای باز

فلفل دلمه ای ها را در سینی بچینید و در بالکن یا هوای باز قرار دهید توجه داشته باشید که سینی را نباید در معرض نور خورشید قرار دهید. اگر در مناطق مرطوب زندگی می کنید از این روش نمی توانید استفاده کنید چون فلفل دلمه ای ها خشک نمی شود.

مرحله چهارم: خشک کردن فلفل دلمه ای روی بخاری

در فصل های گرم می توانید فلفل دلمه ای را در سینی بریزید و یک فویل آلومینیومی روی سینی بکشید. سپس آن را روی بخاری یا شوفاژ قرار دهید.

مرحله پنجم: پودر کردن فلفل دلمه ای ها

فلفل دلمه ای های خشک شده را با آسیاب پودر کنید. وقتی پودر پاپریکا تهیه شد ممکن است به دلیل کمی رطوبت دانه های پودر شده آن به هم بچسبد به همیین دلیل یک بار دیگر پودر فلفل دلمه ای را در فر قرار دهید تا به مدت نیم ساعت خشک شود. بعد از نیم ساعت پودر پاپریکای شما آماده است.

فوت و فن های طرز تهیه پاپریکا

  1. از پودر پاپریکا می توانید در سالاد های خود نیز به جای سس یا همراه با سس استفاده کنید.
  2. پودر پاپریکا را در کیسه فریزر بریزید و حواستان باشد که هوا در آن نماند چون باعث این می شود که پودر پاپریکا برای مدت کمتری ماندگار باشد.
3/5 - (2 امتیاز)

دسته بندی شده در: