خمیر جادویی کتویی یکی از خمیر هایی است که فاقد آرد هست و برای افرادی که رژیم کتویی را انتخاب می کنند بسیار مناسب است. شما با این طرز تهیه می توانید خمیر پیتزا نیز تهیه کنید. این دستور تهیه خمیر کتویی یکی از کم کربوهیدرات ترین خمیر ها است که می توانید تهیه کنید. این خمیر برای افرادی که به گلوتن نیز حساسیت دازرند نیز مناسب است و باعث حساسیت آن ها نمی شود. شما می توانید این خمیر را تهیه و با مواد و غذاهای دلخواه خود ترکیب و نوش جان کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه خمیر جادویی کتویی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه خمیر جادویی کتویی

پنیر پیتزا یا موزارلا1 پیمانه
پنیر خامه ای2 ق غذا خوری سر پر
آویشنکمی
پودر سیر و نمکبه میزان لازم
آرد بادام1 پیمانه

طرز تهیه خمیر جادویی کتویی

مرحله اول: ذوب کردن پنیر پیتزا

پنیر پیتزا و موزارلا را در مایکروفر یا روی حرارت غیر مستقیم اجاق گاز قرار دهید سپس با یک دستکش خمیر را خوب ورز دهید سپس پنیر خامه ای پرچرب را اضافه می کنیم.

مرحله دوم: اضافه کردن مواد دیگر به خمیر

آرد بادام را الک کنید و در چند مرحله به مواد اضافه کنید و با قاشق خوب هم بزنید تا ترکیب و یکدست شود. آویشن و نمک را همراه پودر سیر به مواد اضافه می کنیم و با دست خوب ورز می دهیم.

مرحله سوم: قرار دادن مواد در فر

روی یک سینی کاغذ روغنی را پهن کنید و خمیر را روی کاغذ روغنی یا نایلون قرار می دهید و در فر از قبل گرم شده با دمای 160 تا 180 قرار می دهیم و صبر می کنیم تا روی آن طلایی شد خمیر شما آماده است و می توانید از فر خارج کنید تا خشک نشود و بزارید خنک شود سپس با مواد مختلف که مدنظر شما است میل کنید.

فوت و فن های طرز تهیه خمیر جادویی کتویی

  1. در تهیه این خمیر بهتر است از پنیر خامه ای پر چرب استفاده کنید که باعث می شود خمیر شما بهتر می شود.
  2. برای طعم دار شدن می توانید کمی فلفل نیز اضافه کنید تا خوش طعم تر شود.
  3. در دستور تهیه بهتر است از نمک دریایی به جای نمک معمولی استفاده کنید که خواص بسیار بیشتری نیز دارد.
  4. به جای آرد بادام می توانیداز آرد نارگیل نیز استفاده کنید.
Rate this post

دسته بندی شده در: