حلوا بحرینی یکی از حلواهای عربی است که حالت ژله ای دارد و طعم متفاوتی با حلوا های دیگر دارد. این حلوا کمی کش دار است و کمی حالت آدامس مانند دارد که با آجیل های گوناگون مانند پسته و… می شود که آن را خوشمزه تر و مقوی تر می کند. در تهیه این حلوا از زعفران و هل برای خوش عطر و طعم شدن آن استفاده می شود که شما می توانید گلاب را جایگزین هل کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه حلوا بحرینی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه حلوا بحرینی

شکر2 پیمانه
کره2 ق غذا خوری
آب2 لیوان
زعفرانبه مقدار لازم
نشاسته ذرت2 ق غذا خوری
هل آسیاب شده1 ق چای خوری
پسته و بادام هندی و بادامبه میزان لازم

طرز تهیه حلوا بحرینی

مرحله اول: تفت دادن شکر

یک تابه را روی شعله قرار دهید و گاز را روی حرارت ملایم قرار دهید سپس شکر را در تابه بریزید و تفت دهید. کمی از زعفران را اضافه کنید و خوب تفت دهید تا به طور کامل کاراملی شود.

مرحله دوم: اضافه کردن نشاسته

در یک لیوان که حاوی آب است نشاسته را اضافه کنید و با قاشق هم بزنید. سپس محلول را به شکر تفت داده شده اضافه کنید و خوب تفت بدید و هم بزنید. به قدری هم بزنید تا یک ترکیب روان حاصل شود.

مرحله سوم: غلیظ شدن مواد

کره و باقی زعفران را نیز اضافه کنید و هم بزنید تا غلطظ شود و به قل خوردن برسد. پودر هل را نیز در این مرحله اضافه کنید مغزیجات گفته شده در دستور پخت را نیز اضافه کنید و خوب هم بزنید. کمی هم بزنید تا مواد سفت شود البته نباید خیلی سفت شود و خیلی هم نباید شل باشد. شعله گاز را خاموش کنید و صبر کنید تا حلوا خنک شود سپس آن را میل کنید.

فوت و فن های طرز تهیه حلوا بحرینی

  1. نکته خیلی مهم در تهیه این حلوا این است که باید موقع تفت دادن شکر حواستان باشد تا شکر نسوزد چون باعث تلخ شدن حلوا می شود.
  2. وقتی مواد حلوا کمی سفعت شد یعنی آماده است چون این حلوا بعد از سرد شدن نیز کمی سفت می شود.
  3. بعد از تهیه این حلوا می توانید آن را در قالب نیز بریزید و بزارید کمی بماند تا شکل قالب را به خود بگیرد.
  4. علاوه بر پسته و بادام گردو نیز می توانید به مواد حلوای خود اضافه کنید.
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: