پیاز جعفری یکی از موادی است که از آن برای دورچین غذاهای مختلف مانند کباب، پلو و… از آن استفاده می شود همچنین در تهیه ساندویچ های مختلف مانند فلافل و مرغ نیز استفاده می شود. عطر و طعم جعفری وقتی با پیاز ترکیب می شود واقعا ترکیب خومشزه ای می شود و حتما باید یک بار آن را همراه غذا امتحان کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه پیاز جعفری را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه پیاز جعفری

پیاز متوسط3 عدد
آبلیمو یا آب نارنج1 ق غذا خوری
جعفری تازه1 دسته
نمکمقداری

طرز تهیه پیاز جعفری

مرحله اول: خرد کردن پیاز ها

ابتدا پیاز ها را با چاقو پوست کنید و با آب بشورید و در ادامه روی یک تخته قرار دهید و خلالی یا نگینی خرد کنید و در یک کاسه بریزید. سپس آبلیمو را در قاشق بریزید و به پیاز ها اضافه کنید تا طعم دار شوند. در ادامه نمک را نیز به مواد بیفزایید و کمی هم بزنید.

مرحله دوم: ترکیب کردن مواد

سبزی جعفری را پاک کنید و با آب خوب بشورید سپس روی تخته قرار دهید و با چاقو سبزی ها را خرد کنید. بعد از اینکه جعفری ها یکدست و خوب خرد شد آن را به ترکیب پیاز و لیمو اضافه کنید و در یک ظرف در دار بریزد و آن را تکان دهید تا مواد به خوبی با هم ترکیب و مخلوط شوند.

مرحله سوم: تهیه پیاز جعفری

بعد از اینکه به خوبی پیاز و جعفری ترکیب و یکدست شدند آن را از شیشه خارج کنید و در کنار ظرف یا ساندویچ موردنظر خود بریزید و نوش جان کنید.

فوت و فن های طرز تهیه پیاز جعفری

  1. برای تهیه پیاز جعفری بهتر است از پیاز بنفش استفاده کنید چون رنگ بنفش و سبز جعفری ترکیب خوبی با هم ایجاد می کنند.
  2. در تهیه پیاز جعفری شما می توایند از پودر پابریکا و مقداری روغن زیتون نیز استفاده کنید تا طعم بیشتری به پیاز ها بدهید.
  3. اگر بعد از تهیه پیاز جعفری آن را مقداری در یخچال قرار دهید تا خنک شود سپس از آن استفاده کنید بهتر است.
  4. اگر مزاج شما تند است می توانید از مقداری فلفل سیاه یا قرمز نیز بریا تند کردن پیاز جعفری استفاده کنید تا باب سلیقه شما شود.
  5. آویشن نیز می تواند ترکیب خوبی با پیاز و جعفری باشد و باعث عطر و طعم بیشتر شود.

دسته بندی شده در: