اشترودل مرغ یک غذا خوشمزه و مناسب مهمونی و تولد ها می باشد. شما با استفاده از خمیر جادویی می توانید انواع اشترودل ها و پیتزا ها را در منزل به راحتی تهیه کنید. سعی کنید برای داشتن یک خمیر خوب از خمیر مایه تازه استفاده کنید و حتما خمیر مایه را در یخچال نگه داری کنید. ما قبلا در آشمزی اشترودل گوشت و قارچ را به شما آموزش دادیم امروز اشترودل مرغ و قارچ را با هم یاد می گیریم.

مواد لازم برای تهیه خمیر اشترودل مرغ

آرد4 لیوان
تخم مرغ1 عدد
خمیر مایه1 ق غذا خوری
شیر ولرم1 لیوان
شکر1 ق غذا خوری
نمک1 ق مربا خوری
روغن6 ق غذا خوری

مواد لازم برای تهیه اشترودل مرغ

سینه مرغ500 گرم
پیاز1 عدد
قارچ300
فلفل دلمه1 عدد
رب1 ق غذا خوری
پنیر پیتزابه مقدار لازم
نمک و فلفل و آویشنبه مقدار لازم

طرز تهیه اشترودل مرغ و قارچ

مرحله اول ( تهیه خمیر اشترودل )

ابتدا شیر ولرم را داخل یک کاسه یا لیوان ریخته و شکر و خمیر مایه را بهش اضافه می کنیم و هم می زنیم و درب آن را می گذاریم و بمدت 10 دقیقه کنار می گذارید تا خمیر مایه عمل بیاد.

در کاسه دیگر تخم مرغ و روغن مایع و نمک را با هم مخلوط کنید و خمیر مایه عمل اومده را به موادتون اضافه کنید و هم بزنید سپس شروع به اضافه کردن آرد کنید ( مقدار آرد گفته شده در دستور تقریبی است و ممکن است کمی بیشتر و یا کمی کمتر آرد بخواهد ) وقتی خمیر جمع شد شروع کنید 10 دقیقه ورز دادن. خمیر باید لطیف باشد و به دست نچسبد ( سعی کنید با ورز دادن چسبندگی خمیر را بگیرید اگر میزان زیادی آرد اضافه کنید خمیر خشک می شود ) آن را داخل کاسه از قبل چرب شده قرار بدید سلفون کشیده و در جای گرم بمدت 1 ساعت قرار بدید تا حجیم شود و پف کند.

مرحله دوم ( آماده سازی مواد میانی اشترودل)

پیاز را نگینی خرد کرده داخل تابه ریخته تفت می دهیم تا طلایی شود، سینه مرغ را فیله کرده و ریز خرد می کنیم و تفت می دهیم تا مرغ ها تغییر رنگ بدهند سپس فلفل دلمه ای نگینی شده را اضافه کرده سپس در تابه دیگر قارچ های ورقه شده را ریخته و تفت می دهیم تا آبش کشیده شود سپس به مایه مرغ مون اضافه و در نهایت رب را اضافه کرده و مقداری تفت می دهیم تا رب خوش رنگ شود و بعد ادویه ها را میزنیم و می گذاریم کنار تا خنک شود.

مرحله سوم (پیچیدن اشترودل)

پف خمیر را گرفته سپس با وردنه آن صاف می کنیم و مواد میانی را وسط خمیر گذاشته و مقداری پنیر پیتزا روی آن ریخته سپس مانند تصویر میپیچیم.

مرحله چهارم ( پخت اشترودل )

فر را از قبل بمدت 10 دقیقه گرم کرده سپس روی اشترودل ها را با زعفران و یا زرده تخم مرغ رومال کرده و به دلخواه کنجد بپاشید سپس بمدت 30 دقیقه داخل فر قرار داده تا طلایی شود.

نوش جان

نکات و فوت و فن های اشترودل مرغ

  • می توان مرغ را با پیاز و برگ بو جداگانه پخت و ریش ریش کرده و اضافه کنیم.
  • با حذف پنیر اشترودل رژیمی تری خواهید داشت.
  • زیاد قرار دادن اشترودل ها در فر باعث خشک شدن آن می شود.
  • بعد اینکه از فر خارج کردید احساس کردید کمی خشک است بلافاصله آن را داخل دستمال پیچیده تا نرم شود.
  • حتما مواد میانی خنک باشد سپس روی خمیر بگذارید.
  • رب گوجه قابل حذف است.