شربت زعفران برای 100 نفر دستور تهیه ای مانند شربت زعفران دارد با این تفاوت که مقدار های مواد مورد نیاز تغییر می کند. مواد مورد نیاز این شربت نیز مانند شربت زعفران بسیار ساده است. از خواص زعفران می توان به سلامت قلب، ایجاد نشاط، درمان افسردگی و… اشاره کرد. همچنین مصرف زعفران باعث می شود پوستی شفاف و بدنی پر انرژی داشته باشید. امروز در آشمزی طرز تهیه شربت زعفران برای 100 نفر را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه شربت زعفران

آب15 لیتر
عرق هل1/2 لیوان
آبلیمو1 کیلو
زعفرانبه مقدار دلخواه
شکر3 و نیم کیلو

طرز تهیه شربت زعفران برای 100 نفر

مرحله اول: حل کردن شکر

در یک قابلمه آب بریزید سپس قابلمه را روی گاز بزارید و شعله را روشن کنید سپس حرارت را روی متوسط قرار دهید. در ادامه شکر را نیز اضافه کنید و کمی هم بزنید تا حل شود. بعد از گذشت چند دقیقه هل را به صورت کامل و بدون پودر کردن به قابلمه اضافه کنید.

مرحله دوم: آسیاب کردن زعفران

زعفران را در ظرف بریزید و با هاونگ آسیاب کنید. در کتری مقداری آب بریزید و آن را روی شعله قرار دهید تا آب جوش بیاید وقتی آب جوش آمد مقدار خیلی کمی از آن را در زعفران آسیاب شده بریزید سپس آن را روی کتری قرار دهید تا کمی دم بکشد.

مرحله سوم: اضافه کردن زعفران

زعفران دم کرده را به شکر حل شده داخل قابلمه اضافه کنید و هم بزنید تا قوام بیاید. آبلیمو را نیز اضافه کنید. بعد از مدتی شعله را خاموش کنید و بزارید شربت خنک شود. در لیوان هایی که می خواهید شربت را سرو کنید مقداری از شیره تهیه شده را بریزید سپس روی آن آب و یخ بریزید. اگر دوست داشته باشید می توانید کمی تخم شربتی را در آب خیس کنید و به شربت خود اضافه کنید.

مرحله چهارم: تهیه شربت زعفران با پنیرک

تمام مراحل تهیه این شربت مانند شربت زعفران است با این تفاوت که بعد از اینکه زعفران و آب را در لیوان ریختید باید کمی پنیرک را در آب سرد بریزید و هم بزنید. تخم شربتی ها را نیز اضافه کنید. اگر می خواهید رنگ شربت شما کمی صورتی هم بشود چند قطره لیمو به پنیرکی که در آب ریخته بودید اضافه کنید.

فوت و فن های طرز تهیه شربت زعفران برای 100 نفر

  1. هنگامی که زعفران را آسیاب می کنید سعی کنید کمی درشت آن را آسیاب کنید تا رگه های زعفران در شربت قابل مشاهده باشد چون باعث زیبا تر شدن شربت شما می شود.
  2. استفاده از جوهر لیمو یا آبلیمو باعث می شود تا شربت زعفران شما شکرک نزند و زمان بیشتری قابل نگهداری باشد.
  3. برای قوام آمدن شربت روی گاز زمان تقریبی حدود نیم ساعت کافی است.
  4. به جای هل از گلاب نیز می توانید استفاده کنید یا می توانید هر دو را با هم نیز استفاده کنید.
3.3/5 - (6 امتیاز)

دسته بندی شده در: