لواشک سیب گلاب یکی از لواشک های تقریبا شیرین است که شما در فصل های تابستان که این میوه در دسترس است می توانید تهیه و از طعم دلنشین آن لذت ببرید. از خواص سیب گلاب می توان به خاصیت آنتی اکسیدانی آن و ویتامین های زیادی که دارد اشاره کرد همچنین باعث تقویت اعصاب و معده و… می شود. لواشک یکی از تنقلات سالم است که باعث افزایش سلامتی نیز می شود. امروز در آشمزی طرز تهیه لواشک سیب گلاب را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه لواشک سیب گلاب

سیب گلاب6 کیلو
نمک2 ق غذاخوری
گلپر1 ق غذاخوری
آب2 لیوان

طرز تهیه لواشک سیب گلاب

مرحله اول: شستن سیب ها

سیب ها را در سینک بریزید و خوب بشویید سپس با یک دستمال آن را خشک کنید و با چاقو هسته و دانه های اضافی سیب را جدا کرده و کمی سیب را خرد کنید.

مرحله دوم: قرار دادن سیب ها روی گاز

در یک قابلمه سیب های خرد شده را بریزید و به آن آب اضافه کنید. قابلمه را روی روی حرارت ملایم بزارید و اجازه بدید سیب های گلاب به خوبی پخته شوند. نمک و گلپر را نیز زاضافه کرده و هم بزنید تا ترکیب شود. وقتی آب سیب ها تا حدودی خشک شد زیر شعله را خاموش کردنید و صبر کنید تا خنک شود. یک آبکش را برداشته و سیب های پخته را از آبکش رد کنید و کمی سیب ها را فشار دهید تا به طور کامل آب سیب ها جدا شود.

مرحله سوم: ریختن مواد لواشک روی نایلون

نایلون را روی سینی مناسب پهن کنید سپس از مواد لواشک روی آن بریزید و با یک قاشق به خوبی مواد را روی نایلون و سینی پخش کنید. سینی را در معرض نور خورشید قرار داده و چند روز صبر کنید تا لواشک ها کاملا خشک شوند سپس آن را از نایلون جدا کرده و میل کنید.

مرحله چهارم: تهیه لواشک سیب گلاب و کیوی

کیوی را بشویید سپس پوست آن را جدا کنید. کیوی ها را خرد کرده و در قابلمه بریزید سپس مقداری آب به آن اضافه کرده و هم بزنید. بعد از اینکه کمی کیوی ها پخت آن را در آبکش ریخته و آب آن را جدا کنید. آب سیب هایی که جدا کرده بودید را نیز به آن اضافه کنید و باقی مراحل را نیز مانند تهیه لواشک سیب گلاب انجام دهید.

فوت و فن های طرز تهیه لواشک سیب گلاب

  1. گلپر قابل حذف است اما می توانید برای اینکه باعث سردی شما نشود از گلپر در آن استفاده کنید.
  2. اگر طعم های ترش را دوست دارید می توانید از آلبالو یا میوه های ترش دیگر نیز استفاده کنید.
3/5 - (8 امتیاز)

دسته بندی شده در: