بستنی یخی زردآلو یکی از انتخاب های خنک و خوشمزه در این روز های گرم است که به آسانی با زردآلو می توانید آن را در خانه تهیه و مطمئن باشید که سالم است چون در آن از هیچ گونه مواد نگهدارنده استفاده نمی شود. در تهیه این بستنی از ثعلب استفاده نمی شود و همین باعث سلامت بودن این بستنی است و با خیال راحت می توانی آن را میل کنید. از خواص زردآلو می توان به جلوگیری از ریزش مو و سرطان و… اشاره کرد. امروز در آشمزی طرز تهیه بستنی یخی زردآلو را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه بستنی یخی زردآلو

زردآلو1 پیمانه
عسل2 ق غذاخوری

طرز تهیه بستنی یخی زردآلو

مرحله اول: آماده کردن مواد لازم

زردآلو ها را با آب بشویید و با دستمال خوب خشک کنید سپس با چاقو زردآلو ها را از وسط نصف کنید و هسته آن را جدا کنید. عسل را به مقدار 2 قاشق غذاخوری بردارید و در یک ظرف بریزید تا تمام مواد آماده باشند.

مرحله دوم: ریختن مواد در مخلوط کن

مخلوط کن را در یک جای صاف قرار دهید سپس زردآلو هایی که هسته آن را جدا کرده بودید را در مخلوط کن بریزید عسل را نیز اضافه کرده و مخلوط کن را روشن کنید تا مواد به خوبی میکس شود.

مرحله سوم: ریختن مواد در قالب

برای این کار می توانید از قالب سیلیکونی مخصوص بستنی یا ظرف های دیگر در دسترس استفاده کنید. اگر از ظرف سیلیکونی استفاده می کنید قبل از ریختن مواد داخل قالب چوب بستنی ها را قرار دهید سپس مواد را در قالب بریزید. اگر از یک ظرف دیگر استفاده می کنید ابتدا مواد را داخل ظرف ریخته و داخل فریزر قرار دهید تا کمی بگیرد و سپس چوب بستنی را داخل آن قرار دهید.

مرحله سوم: آماده شدن بستنی

قالب های پر شده از مواد را در داخل فریزر قرار دهید تا به خوبی بگیرد برای اینکه به خوبی بستنی شما سفت شود و بگیرد به حداقل 5 ساعت زمان احتیاج دارد تا در یخچال بماند. بعد از مدت گفته شده قالب را از یخچال خارج کرده و از چوب بستنی گرفته و بستنی ها را از قالب خارج کنید. بستنی خوشمزه شما آماده است و می توانید آن را در روز های گرم تابستان تهیه و از آن لذت ببرید.

فوت و فن های طرز تهیه بستنی یخی با زردآلو

  1. به جای عسل شما می توانید از شکر نیز استفاده کنید اما اگر زردآلو شرین باشد احتیاج به هیچ کدام نیست.
  2. چون این بستنی مواد نگهدارنده ندارد بهتر است همان روز که تهیه کردید یا فردای آن روز به صورت تازه مصرف کنید.
  3. در تهیه این بستنی می توانید از ثعلب برای کش دار شدن آن استفاده کنید.
  4. بستنی یخی زردآلو را می توانید با میوه های دیگر نیز میکس کرده و لذت ببرید.
Rate this post

دسته بندی شده در: