لیموناد یکی از نوشیدنی ها تابستانی می باشد که بسیار خوشمزه و ساده است و می توانید در کنار یک نهار خوشمزه یا برای پذیرایی از این لیموناد استفاده کنید. لیموناد یکی از نوشیدنی ها فرانسوی می باشد که زمان دقیق از تاریخچه این نوشیدنی خوشمزه و پر طرفدار است و برای تهیه آن نیاز به آب گاز دار دارید و شما می توانید آن را با عسل یا شکر تهیه کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه لیموناد را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه لیموناد خانگی

آب1 پیمانه
شکر1 پیمانه
رنده پوست لیموترش1 ق غذا خوری
لیموترش10 عدد
آب گازداربه مقدار لازم

طرز تهیه لیموناد خوشمزه با لیموترش و شکر و زست لیموترش

مرحله اول: تهیه شربت

ابتدا باید زست لیموترش را باید بگیرید. باید پوست لیموترش را رنده ریز کنید، دقت کنید نباید قسمت سفید رنگ را رنده کنید زیرا باعث تلخی لیموناد می شود. آب و شکر و زست لیموترش را داخل قابلمه بریزید.

مرحله دوم: افزودن آب لیموترش

بعد از چند دقیقه که شکر حل شد و دانه های شکر داخل قابلمه دیده نشد از روی حرارت بردارید و صاف کنید. لیموترش را از وسط به دو نیم کنید و با کمک آبگیر دستی آبلیموترش را بگیرید و به شربت خنک شده اضافه کنید.

مرحله سوم: تهیه لیموناد خوشمزه و خانگی

شربت تهیه شده را داخل لیوان های مورد نظر بریزید و کمی یخ بریزید. 1/3 تا 2/3 لیوان را لیموناد بریزید و بعد مابقی لیوان را آب گاز دار بریزید و به دلخواه روی لیموناد کمی اسلایس لیموترش با نعنا قرار دهید و خنک سرو کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه لیموناد خوشمزه برای 8 نفر

  1. از آب گاز دار یا سودا می توانید استفاده کنید.
  2. به دلخواه می توانید کمی نعنا نیز اضافه کنید.
  3. می توانید از ترکیب لیموترش و پرتغال برای تهیه این نوشیدنی استفاده کنید.
  4. برای جوشیدن شربت در مرحله اول 5 دقیقه کافی می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: