سیر ترشی فوری یکی از روش های تهیه سیر ترشی در زمانی است که شما تایم کافی برای تهیه سیر ترشی به روش اصلی ندارید و می توانید از این روش استفاده کنید. با این روش شما سیر ترشی هفت ساله را در هفت روز تهیه می کنید و دیگر نیاز نیست هفت سال برای تهیه سیر ترشی صبر کنید. ترکیب سیر ترشی با آبگوشت بینظیر است و حتما این سیر ترشی را تهیه و با غذاهای دیگر میل کنید. از خواص سیر ترشی می توان به دفع سم از کبد، دفع کیسه صفرا، باز کننده عروق قلبی و کمک به هضم غذا اشاره کرد. امروز در آشمزی طرز تهیه سیر ترشی فوری را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه سیر ترشی فوری

سیر500 گرم
سرکه قرمز2 پیمانه
رب انار2 ق غذا خوری
شیره انگور3 ق غذا خوری
نمک1 ق غذا خوری
شکر1 ق غذا خوری

طرز تهیه سیر ترشی فوری

مرحله اول: آماده کردن سیر

سیر ها را در یک ظرف دارای آب بریزید و بزارید کمی در آن خیس بخورد تا پوست آن راحت تر جدا شود. سپس با چاقو پوست روی آن را جدا کنید و بزارید به مدت یک روز روی یک دستمال با فاصله از هم پخش کنید تا بماند و خشک شود.

مرحله دوم: جوشاندن مواد

بعد از گذشت یک روز سیر را در یک قابلمه بریزید در ادامه شیره انگور را اضافه کنید و هم بزنید. قابلمه را روی شعله گاز قرار دهید و رب انار را همراه نمک و شکر اضافه کنید و خوب هم بزنید تا مواد ترکیب و حل شوند. بزارید مواد به مدت یک ربع بجوشد ولی حواستان باشد که بیشتر از یک ربع نشود.

مرحله سوم: آماده شدن سیر ترشی

شعله گاز را خاموش کنید و بزارید به مدت یک ساعت در همان ظرف باقی بماند. در یک شیشه تمیز سیر ها را بچینید و روی آن را سرکه بریزید سپس درب آن را ببندید و بزارید به مدت 7 الی 10 روز بماند سپس میل کنید.

فوت و فن های طرز تهیه سیر ترشی فوری

  1. به جای شکر می توانید از یک شاخه نبات نیز استفاده کنید.
  2. می توانید به جای پوست کردن سیر آن را به طور کامل در مواد بجوشانید.
  3. به جای شیره انگور می توانید از شیره خرما و به جای سرکه قرمز از سرکه بالزامیک استفاده کنید.
  4. اضافه کردن رب انار اختیاری است و می توانید آن را حذف یا اضافه کنید.
3.4/5 - (5 امتیاز)

دسته بندی شده در: