پیتزا غذایی اصالتا ایتالیایی است که در کل دنیا با روش های متفاوتی طبخ می شود. این غذای بسیار خوشمزه و جذاب و پر طرفدار را برای اینکه بتوان در منوی پذیرایی از میهمانان قرار داد، بهتر است در ابعاد کوچک به عنوان مزه و یا فینگر فود سرو کرد. امروز قصد داریم تا طرز تهیه پیتزا فینگر فود با مرغ و قارچ و نان تست را به شما آموزش دهیم پس با آشمزی همراه باشید.

مواد اولیه مورد نیاز جهت تهیه پیتزا فینگر فود:

سینه مرغ1 عدد
پیاز2 عدد
نمک، فلفل و زردچوبهبه میزان لازم
قارچ200 گرم
فلفل دلمه ای1/2 عدد
روغن سرخ کردنی1 پیمانه
پودر آویشن و جز هندیبه میزان دلخواه
پنیر پیتزابه میزان لازم
سس کچاپبه میزان لازم
تان تستبه میزان لازم
روغنبه میزان لازم

طرز تهیه پیتزا فینگر فود با مرغ و قارچ و نان تست:

مرحله اول پخت مرغ:

ابتدا مرغ را شسته و به مدت 1 دقیقه داخل آب جوش قرار می دهیم بعد از 1 دقیقه آبکش کرده و آماده پخت می شود. 1 عدد پیاز را پوست گرفته و نگینی برش می دهیم و داخل تابه مناسبی ریخته و به همراه روغن کمی تفت می دهیم حالا مرغ، نمک، فلفل و کمی زردچوبه می افزاییم و کمی تفت می دهیم سپس آب جوش روی مرغ ریخته و زمان می دهیم تا مرغ پخته و کاملا نرم شود.

مرحله دوم آماده سازی مرغ:

مرغ را بعد از اتمام پخت از داخل عصاره خارج کرده کمی که سرد شد مرغ را به صورت خیلی ریز ریش ریش می کنیم تا در زمان پخت بهتر با مواد مخلوط شود و طعم بهتری بگیرد.

مرحله سوم آماده پیاز برای تهیه مواد رویه پیتزا:

پیاز باقی مانده را پوست گرفته و نگینی خرد می کنیم حالا داخل تابه مناسبی ریخته و به همراه کمی روغن پیاز تفت می دهیم تا کاملا سبک و طلایی شود. حالا کمی نمک، فلفل، آویشن و جز هندی به پیاز می افزاییم.

مرحله چهارم افزودن قارچ و فلفل دلمه ای:

قارچ ها را ورقه ای برش داده، فلفل دلمه ای را نگینی ریز می کنیم و به پیاز می افزاییم و زمان می دهیم تا کاملا تفت خورده و کمی نرم شوند.

مرحله پنجم افزودن مرغ:

مرغ ریش ریش شده را به سبزیجات تفت خورده می افزاییم و کمی که تفت خوردند از روی حرارت برمی داریم.

مرحله ششم آماده سازی پیتزا فینگر فود:

نان های تست کوچک را داخل سینی فر چرب شده می چینیم و روی هر تکه نان 1 قاشق چایخوری سس کچاب می ریزیم و خوب پخش می کنیم حالا کمی پنیر پیتزا ریخته و سپس مقداری از مواد گوشتی آماده شده می ریزیم و روی مواد را با پنیر پیتزا کاور کرده و کمی با دست مواد را منسجم می کنیم.

مرحله هفتم پخت پیتزا فینگر فود:

سینی حاوی پیتزاها را داخل فر گرم شده با دمای 175 درجه سانتی گراد گذاشته و زمانیکه پنیرها کاملا ذوب و طلایی شدند از داخل فر خارج کرده و در کنار انواع سس سرو و نوش جان کنید.

نکات و فوت و فن تهیه پیتزا فینگر فودی:

  1. بهتر است در اتمام کار روی پنیرها کمی پودر آویشن بپاشید.
  2. می توانید از نان تست های سبوس دار مینی هم استفاده کنید.
  3. اگر نان تست مینی در اختیار نداشتید نان تست بزرگ را به یک چاقوی اره ای به 4 قسمت تقسیم کنید.
  4. دو لایه پنیر به دلیل چسبندگی بهتر مواد به نان می باشد تا در هنگام سرو به مشکل برنخورید.
5/5 - (2 امتیاز)

دسته بندی شده در: