حلوا یکی از دسرهای اصیل ایرانی است که بیشتر در مراسم ختم و یا مراسم مذهبی تهیه می شود. حلوا فانتزی هم مانند سایر حلواها بسیار خوشمزه و با ظاهری زیبا و هیجان انگیز تهیه می شود و بسیار راحت تر ولی زیباتر از حلواهای سنتی می باشد. اگر به دنبال تنوع در تهیه حلوا هستید امروز قصد داریم تا طرز تهیه حلوای فانتزی قالبی با آرد گندم و آرد برنج را به شما آموزش دهیم پس با آشمزی همراه باشید.

مواد اولیه مورد نیاز جهت تهیه حلوا فانتزی:

پودر بادام75 گرم
آرد گندم30 گرم
آرد برنج20 گرم
پودر قند40 گرم
پودر هل1 قاشق غذا خوری
روغن30 گرم

طرز تهیه حلوا فانتزی قالبی با آرد گندم و آرد برنج:

مرحله اول آماده سازی آرد:

برای شروع آرد گندم را داخل قابلمه مناسبی ریخته و با یک کفگیر چوبی روی حرارت ملایم آرد را کاملا تفت می دهیم تا عطر آرد بلند شود ولی رنگ آرد خیلی تغییر نکند.

مرحله دوم افزودن آرد برنج:

حال آرد برنج و روغن را به آرد گندم می افزاییم و کمی با هم تفت می دهیم. سپس پودر بادام را می افزاییم خوب مخلوط می کنیم تا کاملا یکدست شوند حالا از روی حرارت برمی داریم و زمان می دهیم کمی از حرارت بیفتد.

مرحله سوم افزودن پودر قند:

کمی که مواد حلوا از حرارت افتاد پودر قند و پودر هل را می افزاییم همه مواد را مخلوط می کنیم تا کاملا یکدست شود.

مرحله چهارم شکل دادن به حلوا:

حلوای آماده شده را داخل قالب های کوچک سیلیکونی طرح دار ریخته و خوب فشرده می کنیم تا شکل بگیرد و بعد به مدت 1 ساعت داخل یخچال قرار می دهیم.

مرحله پنجم سرو و تزیین حلوا فانتزی:

بعد از گذشت این زمان حلوا را از داخل یخچال خارج کرده و به آرامی از قالب جدا می کنیم و داخل ظرف زیبایی چیده و با سس شکلات، گل محمدی، مغز پسته و بادام تزیین و نوش جان کنید.

نکات و فوت و فن تهیه حلوا فانتزی:

  1. می توانید داخل قالب از یک لایه شکلات تخته ای ذوب شده استفاده کرده و بعد حلوا را داخل قالب بریزید تا حلواهای متنوعی تهیه کنید.
  2. اگر قالب در دسترس ندارید از حلوا به اندازه یک فندوق برداشته گرد کنید و استراحت داده و تزیین و سرو کنید.
  3. از کمی رنگ خوراکی هم برای تنوع در تهیه حلوا فانتزی می توانید استفاده کنید.
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: