پیتزا تخم مرغ یکی از پیتزاهای بسیار ساده و خوشمزه است که می توانید برای نهار یا شام است که به راحتی تهیه می شود. شما می توانید این پیتزا تخم مرغی را برای یک صبحانه خوشمزه و جذاب تهیه کنید. شما به دلخواه می توانید مواد پیتزا را تغییر دهید و از سوسیس یا مرغ استفاده کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه پیتزا تخم مرغ با سبزیجات را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد اولیه مورد نیاز برای پیتزا تخم مرغ:

تخم مرغ4 عدد
سوسیس2 عدد
قارچ5 عدد
فلفل دلمه ای1 عدد کوچک
پنیر پیتزابه میزان لازم
نمک، فلفل و آویشنبه میزان لازم
روغنبه میزان لازم

طرز تهیه پیتزا تخم مرغ:

مرحله اول آماده سازی مواد اولیه:

سوسیس ها را به شکل نگینی خرد کرده و داخل تابه با مقدار کمی روغن تفت دهید و از تابه خارج می کنیم. قارچ ها را پوست گرفته و خلالی برش دهید و در تابه بدون روغن تفت دهید تا آب اضافی آن تبخیر شود. فلفل دلمه ای را نگینی خیلی ریز می کنیم و آماده بگذارید.

مرحله دوم اماده سازی تخم مرغ:

تخم مرغ ها را داخل کاسه مناسبی ریخته و کمی مخلوط کنید تا از حالت لختگی خارج شود. سپس نمک، فلفل و آویشن را اضافه کنید و مخلوط کنید. تابه ای را روی حرارت گذاشته و مواد تخم مرغی را داخل تابه می ریزیم و اجازه می دهیم تا تخم مرغ نیم بند شود.

مرحله سوم افزودن مواد رویه پیتزا:

حالا از مواد آماده شده سوسیس، قارچ و فلفل دلمه ای به شکل منظم در تمام قسمت های تخم مرغ پخش کنید.

مرحله چهام افزودن پنیر پیتزا:

در نهایت سطح مواد را کاملا با پنیر پیتزا پوشش دهید و درب تابه را قرار دهید، تا پنیر آب شده و تخم مرغ مغز پخت شود .حالا این پیتزای خوشمزه و فوری را در کنار انواع سس نوش جان کنید.

نکات و فوت و فن تهیه پیتزا تخم مرغ:

  1. به دلخواه می توانید از کمی پنیر چدار استفاده کنید.
  2. می توانید از کمی گوجه و گیلاسی و خیارشور برای تزیین کنید.
  3. بجای سوسیس از فیلع مرغ استفاده کنید.

4.1/5 - (9 امتیاز)

دسته بندی شده در: