مارمالاد زغال اخته یکی از مارمالاد های ترش و شیرین است که می توانید از آن در صبحانه یا فیلینگ کیک ها و شیرینی های مختلف استفاده کنید. طعم این مارمالاد ملس است که مارمالادی است که طعم آن به دلیل ملس بودن همه پسند است. برای صبحانه کودکان می توانید مارمالاد را روی نان تست به همراه کره بمالید و برای تغذیه کودکان خود استفاده کنید. از خواص زغال اخته می توان به تقویت کننده بدن، تصفیه کننده خون، سلامت پوست و… نام برد. امروز در آشمزی طرز تهیه مارمالاد زغال اخته را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه مارمالاد زغال اخته

زغال اخته300 گرم
شکر200 گرم
آبلیمو1 ق چای خوری
آببه میزان لازم

طرز تهیه مارمالاد زغال اخته

مرحله اول: آماده کردن زغال اخته ها

زغال اخته را با آب بشورید و روی دستما بریزید تا خشک شود. می توانید برای تهیه مارمالاد هسته زغال اخته ها را جدا کنید یا همان طور با هسته استفاده کنید. برای این کار هسته را از زغال اخته با دست جدا کنید یا برای این کار می توانید از نی استفاده کنید و نی را در وسط زغال اخته قرار داده و هسته را جدا کنید.

مرحله دوم: پختن زغال اخته ها

در یک قابلمه آب بریزید و زغال اخته ها را به آن اضافه کنید. سپس شکر را نیز به قابلمه اضافه کنید و کمی هم بزنید. صبر کنید تا زغال اخته ها کمی بپزد و نرم شود. با گوشکوب زغال اخته ها را له کنید.

مرحله سوم: اضافه کردن آبلیمو

در این مرحله با قاشق کف روی مارمالاد را بگیرید تا یک مارمالاد شفاف داشته باشید. در ادامه آبلیمو را نیز اضافه کنید و هم بزنید تا ترکیب شود. بعد از چند دقیقه می توانید گاز را خاموش کنید و بعد از سرد شدن از آن استفاده کنید.

فوت و فن های طرز تهیه مارمالاد زغال اخته

  1. برای پخت مارمالاد اگر بیش از اندازه روی شعله بماند زود کپک می زند و اگر کم بماند شکرک مکی زند پس حواستان به زمانی که مارمالاد را از روی گاز برمی دارید باشد.
  2. برای اینکه متوجه شوید که مارمالاد قوام آمده یه تیکه کوچک از آن را در بشقاب بریزید و اگر شره کرد یعنی هنوز نیاز به جوشیدن دارد ولی اگر غلیظ بود یعنی دیگر نیازی نیست بجوشد.
  3. به جای شکر برای شیرین شدن می توانید از عسل نیز استفاده کنید.
  4. برای طعم دار شدن مارمالاد می توانید از گلاب و هل نیز در آن استفاده کنید.
2.5/5 - (2 امتیاز)

دسته بندی شده در: