کباب بوقلمون یکی از کباب هایی است که به راحتی و با چند قلم مواد قابل تهیه است و یکی از کباب های لذیذ محسوب می شود. برای پخت این کباب نیازی به آتش نیست و شما می توانید با یک تابه این کباب خوشمزه را تهیه کنید. گوشت بوقلمون دارای خواص زیادی است. این کباب را می توانید با نان یا برنج میل کنید. از خواص گوشت بوقلمون می توان به منبع غنی از پتاسیم، روی، منیزیم و سایر ویتامین ها است. امروز در آشمزی طرز تهیه کباب بوقلمون را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه کباب بوقلمون

گوشت بوقلمون چرخ کرده500 گرم
پیاز1 عدد
نمک، فلفل و زردچوبهبه میزان لازم
زعفران و کرهبه میزان دلخواه

طرز تهیه کباب بوقلمون

مرحله اول: ترکیب کردن مواد

گوشت بوقلمون را که از قبل چرخ کرده اید در غذاساز بریزید سپس یک پیاز را پوست کنید و با چاقو خرد کنید و در غذاساز بریزید سپس فلفل و زردچوبه و نمک را به غذاساز اضافه کنید و غذاساز را روشن کنید. اگر به غذاساز دسترسی ندارید می توانید از چرخ گوشت استفاده کنید یا می توانید پیاز را رنده کنید و با مواد دیگر با دست ورز دهید تا به خوبی ترکیب شود.

مرحله دوم: شکل دادن مواد کباب بوقلمون

مواد را در کباب ساز که روی آن کیسه فریزیر پهن کرده اید بریزید و فشار دهید. اگر کباب ساز ندارید می توانید یک تابه دو طرفه را چرب کنید و مواد را در تابه بریزید وقتی شکل گرفت با چاقو برش بزنید.

مرحله سوم: تهیه کباب

برای رومال کردن کباب بوقلمون کمی کره و زعفران را روی کباب ها بمالید و بعد از اینکه کباب ها پخت و رنگ تقریبا طلایی گرفت گاز را خاموش کنید و کباب بوقلمون را از تابه در ظرف سرو بریزید و میل کنید.

فوت و فن های طرز تهیه کباب بوقلمون

  1. اگر از گوشت بوقلمون خوشتان نمی آید می توانید از گوشت گوسفندی یا مرغ استفاده کنید.
  2. می توانید همراه گوشت بوقلمون از 100 گرم گوشت گوسفندی نیز استفاده کنید.
  3. برای طعم دار شدن گوشت می توانید از چند قطره لیموی تازه در هنگام ترکیب کردن مواد کباب استفاده کنید.
  4. می توانید بعد از سرخ کردن کباب گوجه و فلفل را نیز سرخ کنید و در کنار کباب بوقلمون میل کنید.
  5. برای طعم دار شدن گوشت می توانید از پودر سیر و پابریکا استفاده کنید.
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: