ترشک زغال اخته یکی از عنوان ترشک ها است که بسیار ترش و خوشمزه است. شما به راحتی می توانید این ترشک ترش و مفید را در خانه با کمترین مواد تهیه کنید. از خواص زغال اخته می توان به کمک به بهبود کار معده، رفع یبوست، سلامت گردش خون و… اشاره کرد. این ترشک یکی از تنقلات سالم محسوب می شود که دارای ویتامین های زیادی است که به سلامت بدن شما کمک می کند. امروز در آشمزی طرز تهیه ترشک زغال اخته را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه ترشک زغال اخته

زغال اخته500 گرم
نمکبه میزان لازم
آبمقداری
رب اناربه میزان دلخواه

طرز تهیه ترشک زغال اخته

مرحله اول: آماده کردن زغال اخته ها

زغال اخته ها را با آب خوب بشورید و روی یک دستمال تمیز بریزید تا خشک شود. یک قابلمه را روی گاز بزارید و کمی آب در آن بریزید و گاز را روشن کنید.

مرحله دوم: پختن زغال اخته ها

زغال اخته ها را در قابلمه بریزید وقتی کمی گذشت نمک را اضافه کنید و هم بزنید. رب انار را وقتی زغال اخته ها کمی پخت اضافه کنید و هم بزنید بعد از چند دقیقه گاز را خاموش کنید و صبر کنید تا ترشک خوشمزه شما خنک شود. بعد از اینکه ترشک شما خنک شد آن را در ظرف سرو بریزید و با گلپر یا انواع لواشک های ترش ترکیب و میل کنید.

طرز تهیه ترشک زغال اخته با آلبالو

مرحله سوم: اضافه کردن آلبالو ها

آلبالو ها را بشورید و خشک کنید سپس زغال اخته را بشورید. در یک قابلمه آب بریزید و روی گاز قرار دهید. گاز را روشن کنید و آلبالو را همراه زغال اخته در قابلمه بریزید. نمک و رب انار را اضافه کنید و هم بزنید بعد از اینکه کمی پخت گاز را خاموش کنید و بعد از سرد شدن آن را در ظرف سرو بریزید و میل کنید.

فوت و فن های طرز تهیه ترشک زغال اخته

  1. رب انار قابل حذف است ولی برای اینکه ترشک زغال اخته کمی ترش است می توان با استفاده از رب انار کمی آن را ملس تر کرد.
  2. بعد از پخت می توانید این ترشک را با گلپر میل کنید تا سردی آن گرفته شود.
  3. شما می توانید برای تهیه این ترشک از آلو و میوه های ترش دیگر نیز استفاده کنید و مانند طرز تهیه ترشک زغال اخته میوه های دیگر را نیز اضافه کنید.
5/5 - (3 امتیاز)

دسته بندی شده در: