مرغ خامه ای یکی از انواع طعم های خوشمزه مرغ هست که می توانید در خانه تهیه کنید. این غذا را می توانید با نان یا برنج نیز میل کنید. در تهیه این مرغ ابتدا شما با ادویه مرغ را مزه دار می کنید سپس با سس تهیه شده از خامه و قارچ با اضافه سایر مواد تهیه کنید. این مقدار از مواد که در دستور گفته شده است برای 2 الی 3 نفر کافی است. در تهیه این غذا می توانید به جای سرخ کردن مرغ آن را کبابی کنید سپس به سس خامه اضافه کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه مرغ خامه ای را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه مرغ خامه ای

سینه مرغ2 تیکه
خامه1/2 بسته
قارچ200 تا 300 گرم
کره1/3 بسته
پیاز1 عدد
نمک، فلفل، زردچوبه و پودر سیر1 ق چای خوری
آب مرغ1/2 لیوان

طرز تهیه مرغ خامه ای

مرحله اول: مزه دار کردن مرغ

مرغ را پاک کنید و بشورید سپس خشک کنید و در یک ظرف قرار دهید. ادویه های گفته شده را همراه نمک به مرغ اضافه کنید سپس کمی روغن نیز به آن اضافه کنید و سپس با دست مواد را هم بزنید تا به طور کامل مواد در مرغ حل شود.

مرحله دوم: سرخ کردن مرغ

در یک تابه روغن بریزید و روی گاز قرار دهید تا روغن داغ شود. مرغ را در تابه قرار دهید تا سرخ شود. وقتی هر دو طرف مرغ سرخ شد مرغ ها را در یک ظرف قرار دهید.

مرحله سوم: تهیه سس مرغ خامه ای

قارچ ها را بشورید و با با چاقو خرد کنید. پیاز را پوست کنید و خرد کنید. در همان تابه ای که مرغ را سرخ کردید قارچ و پیاز ها را بریزید و سرخ کنید سپس خامه را همراه نصف لیوان آب مرغ در تابه بریزید و هم بزنید. کمی نمک به آن بیفزایید و هم بزنید.

مرحله چهارم: اضافه کردن مرغ به سس

بعد از اینکه کمی سس پخت مرغ را به آن اضافه کنید تا مزه بگیرد. بعد از چند دقیقه گاز را خاموش کنید و صبر کنید تا سرد شود. این غذا را می توانید با نان یا برنج نیز میل کنید نوش جان.

فوت و فن های طرز تهیه مرغ خامه ای

  1. برای تهیه سس خامه می توانید از چند حبه سیر رنده شده استفاده کنید.
  2. از مقداری پودر زنجبیل و پودر پاپریکا برای مزه دار کردن مرغ نیز می توانید استفاده کنید.
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: