ناشف لحم یک غذای عربی است که مزه فوق العاده آن همیشه در خاطرتان می ماند. طرز طبخ گوشت در این غذا متفاوت از غذا های دیگر است و همین تفاوت این غذا با سایر غذا ها است. با این دستور پخت شما می توانید گوشتی پنبه ای و لطیف داشته باشید و از خوردن آن لذت ببرید. این غذا را تقریبا شبیه خورش با برنج میل می کنند البته اگر رژیم هستید می توانید خالی یا با نان نیز میل کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه ناشف لحم را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه ناشف لحم

گوشت گوسفندی300 گرم
پیاز4 عدد
نمک، فلفل سیاه، پودر لیمو عمانی و پودر هلبه میزان لازم
رب اناربه میزان دلخواه
زعفرانکمی

طرز تهیه ناشف لحم

مرحله اول: خرد کردن گوشت

گوشت را به صورت قیمه ای که برای تهیه خورش قیمه تهیه می کنید خرد کنید. پیاز را پوست کنید و با رنده خرد کنید سپس در یک کاسه بریزید. گوشت خرد شده را به کاسه اضافه کنید سپس به آن پودر لیمو عمانی اضافه کنید.

مرحله دوم: ریختن مواد در ظرف

فلفل سیاه را به مواد اضافه کنید و کمی با دست ورز دهید تا مواد با هم خوب ترکیب شوند. مواد ترکیب شده را در یک ظرف در بسته بریزید و بزارید به مدت 24 ساعت بماند.

مرحله سوم: تفت دادن مواد

در یک تابه روغن بریزید و روی گاز قرار دهید سپس پیاز را خرد کنید و به تابه اضافه کنید سپس هل و پرک لیمو را به آن اضافه کنید. در ادامه نمک و رب انار را نیز اضافه کنید و خوب تفت دهید. موادی که در ظرف در بسته ریخته بودید را به تابه اضافه کنید.

مرحله چهارم: پختن گوشت

بعد از اضافه کردن گوشت طعم دار و استراحت کرده مقداری آب به ظرف اضافه کنید در ادامه فلفل سیاه را نیز اضافه کنید و هم بزنید سپس درب قابلمه را بزارید و به مدت 1 یا 2 ساعت اجازه دهید تا بپزد. چند دقیقه مانده به خاموش کردن گاز کمی نمک را نیز به مواد اضافه کنید و هم بزنید.

فوت و فن های طرز تهیه ناشف لحم

  1. شما می توانید به جای گوشت قرمز از مرغ نیز استفاده کنید و با همین روش مرغ پنبه ای و خوشمزه ای را داشته باشید.
  2. بهتر است که رب اناری که استفاده می کنید کمی ترش و شیرین باشد تا گوشت شما طعم بهتری بگیرد.
  3. توجه داشته باشید که نمک را در آخر پخت باید اضافه کنید در غیر این صورت گوشت های شما خوب نمی پزد.
4.5/5 - (2 امتیاز)

دسته بندی شده در: