لواشک زغال اخته یکی از لواشک های مفید هست که مانند سایر لواشک ها خاصیت های زیادی دارد. لواشک به دلیل اینکه بر پایه میوه تهیه می شود می تواند یکی از تنقلات مفید برای تغذیه کودکان شما و حتی برای شما باشد البته لواشک هایی که در خانه تهیه می شوند این مزیت را دارند. از خواص زغال اخته می توان به تقویت سیستم ایمنی، سلامت قلب، تصفیه خون و… اشاره کرد. امروز در آشمزی طرز تهیه لواشک زغال اخته را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه لواشک زغال اخته

زغال اخته1 کیلو
آببه میزان لازم
روغنکمی
نمکبه میزان لازم
گلپر3 ق غذا خوری

طرز تهیه لواشک زغال اخته

مرحله اول: تهیه زغال اخته

زغال اخته را بشورید و روی یک دستمال پهن کنید تا خشک شود سپس یک قابلمه را روی گاز بزارید و زغال اخته ها را در آن بریزید گاز را روشن کنید و روی حرارت ملایم قرار دهید و مقداری آب به زغال اخته ها اضافه کنید. گلپر و نمک را همراه روغن به زغال اخته اضافه کنید و هم بزنید.

مرحله دوم: پختن زغال اخته

درب قابلمه را بزارید تا زغال اخته ها خوب بپزد و نرم شود وقتی خوب نرم شد و کمی له شد گاز را خاموش کنید و صبر کنید تا خنک شود. سپس با استفاده از یک آبکش هسته و مواد اضافی زغال اخته را جدا کنید و مواد تهیه شده را در یک کاسه بریزید.

مرحله سوم: خشک شدن لواشک

مواد تهیه شده را باید در یک سینی یا ظرف که پهن باشد بریزید اما قبل از آن باید سینی را چرب کنیدد و بهتر است از یک کیسه نیز استفاده کنید و کیسه را روی سینی بکشید سپس آن را چرب کنید. مواد لواشک را روی سینی پخش کنید و سینی را در معرض نور خورشید به مدت چند روز قرار دهید تا خشک شود. بعد از اینکه خشک شد از کیسه جدا کنید و میل کنید.

فوت و فن های طرز تهیه لواشک زغال اخته

  1. به هر اندازه ای که زغال اخته ریختید 1/3 برابر آن باید در قابلمه آب بریزید.
  2. اگر از طعم گلپر خوشتان نمی آید می توانید آن را حذف کنید اما گلپر باعث گرفتن سردی لواشک زغال اخته می شود که باعث می شود دل درد نگیرید.
4.2/5 - (5 امتیاز)

دسته بندی شده در: