پودر سوخاری رنگی یکی از موادی است که حتما برای تهیه غذا های خوشمزه و رنگارنگ در خانه احتیاج دارید و ممکن است فکر کنید که حتما باید از بیرون خریداری کنید اما شما می توانید به صرف کمی زمان پودر سوخاری رنگی را در خانه به راحتی تهیه و از آن در تهیه فینگرفودهای رنگارنگ و خوشمزه استفاده کنید. یکی از دمزیت های تهیه پودر سوخاری در خانه این است که شما می توانید از نان باگت های مانده و بیات شده نیز استفاده بهینه کنید. می توانید با پودر های سوخاری در تهیه میگو، ماهی و شنیسل استفاده کنید و سفره خود را جذاب تر و رنگی تر کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه پودر سوخاری رنگی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه پودر سوخاری رنگی

نان باگت یا نان همبرگربه مقدار لازم
آببه میزان لازم
رنگ خوراکیچند قطره
اسپری آب1 عدد
ادویه جاتبه مقدار لازم

طرز تهیه پودر سوخاری رنگی

مرحله اول: پودر سوخاری

نان را بزارید به مدت یک شب بماند تا خشک شود یا می توانید نان باگت را در فر بزارید تا کامل خشک شود. نان خشک شده را با رنده یا آسیاب پودر کنید.

مرحله دوم: تهیه اسپری رنگی

رنگ خوراکی را با مقداری آب مخلوط کنید و در اسپری آب که افشانه کند بریزید. پودر سوخاری را در یک تابه بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید. اسپری رنگ خوراکی و آب را روی پودر سوخاری اسپری کنید و هم بزنید تا به رنگ دلخواه برسد و سوخاری خشک شود.

مرحله سوم: طعم دار کردن سوخاری

می توانید از نمک، فلفل، پودر پاپریکا، پودر زنجبیل، سبزیجات خشک و تخم گشنیز استفاده کنید. برای رنگ های سوخاری می توانید از هر رنگی که دوست دارید استفاده کنید به علاوه می توانید چند رنگ را نیز با هم مخلوط کنید و یک ترکیب جالب بدست آورید.

فوت و فن های طرز تهیه پودر سوخاری رنگی

  1. برای پودر کردن نان بهتر است پوست قهوه ای آن را جدا کنید.
  2. اگر بعد از خشک شدن سوخاری گلوله شد می توانید بعد از خنک شد و خشک شد می توانید مجددا پودر کنید.
  3. بعد از تهیه پودر سوخاری را حتما در جای خنک نگه داری کنید و اگر خیلی گلوله بود حتما یکبار الک کنید.
  4. برای استفاده از رنگ خوراتکی توجه داشته باشید که بیش از حد استفاده نکنید چون باعث تلخ شدن سوخاری می شود.
3/5 - (3 امتیاز)

دسته بندی شده در: