رول بادمجان و پنیر یکی از رول های پر طرفدار است که شما می توانید آن را تهیه و به عنوان یک رول خوشمزه و جذاب در مهمانی های خود در کنار غذای اصلی یا به عنوان غذای اصلی نیز سرو کنید. ترکیب بادمجان و پنیر یک ترکیب فوق العاده است و بی شک از مزه خاص آن خوشحال خواهید شد و دوباره این رول را تهیه می کنید. این رول امروز در آشمزی طرز تهیه رول بادمجان و پنیر را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه رول بادمجان و پنیر

بادمجان3 عدد
پنیر خامه ای150 گرم
سیر2 تا 3 حبه
ریحان تازهیک دسته کوچک
نمک و فلفلبه میزان لازم
گردوبه مقدار دلخواه

طرز تهیه رول بادمجان و پنیر

مرحله اول: سرخ کردن بادمجان ها

ابتدا بادمجان ها را با آب بشورید سپس با چاقو پوست کنید. بادمجان ها را نواری از طول برش بزنید و در مخلوط آب و نمک قرار دهید و بزارید مدتی بماند تا تلخی آن گرفته شود. سپس بادمجان ها را با دستمال خشک و در یک تابه روغن بریزید و سرخ کنید. برای اینکه بادمجان ها سالم تر باشد می توانید آن را در تابه گریل سرخ کنید یا در فر بزارید.

مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

بادمجان ها را از تابه خارج کنید و بزارید خنک شود. ریحان ها را پاک کنید و بشوری سپس خشک کنید و با چاقو خرد کنید. سیر را نیز خرد کنید سپس گردو را خرد کنید. تمام مواد را در یک کاسه بریزید و هم بزنید تا ترکیب شوند.

مرحله سوم: اضافه کردن پنیر خامه ای

در کاسه مورد نظر پنیر خامه ای را اضاف5ه کنید و با مواد دیگر مخلوط کنید. نمک و فلفل سیاه را نیز اضافه کنید. از ادویه های دیگر مانند پودر پاپریکا یا آویشن نیز می توانید در تهیه مواد پنیر خامه ای استفاده کنید.

مرحله چهارم: آماده کردن رول

بادمجان های ورقه ای سرخ شده را در یک سینی پهن کنید و با قاشق از مواد تهیه شده در روی آن بزایرد سپس بادمجان های ورقه ای را حالت رول مانند جمع کنید. رول خوشمزه شما آماده است نوش جان.

فوت و فن های طرز تهیه رول بادمجان و پنیر

  1. برای تزیین کردن این فینگرفود می توانید از گوجه گیلاسی استفاده کنید و با خلال دندان گوجه را روی رول ها بزارید.
  2. به جای سرخ کردن بادمجان ها می توانید آن ها را دودی کنید که طعم خوبی به آن می دهد.
2/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: