پنیر برشته یکی از میان وعده ها و گاهی وعده های صبحانه گیلانی محسوب می شود. می توانید این پیش غذا را همراه باقالی پلو میل کنید. از این غذا در وعده صبحانه همراه نان نیز می توان استفاده کرد همچنین پنیر برشته یک عصرانه مقوی و خوب حساب می شود. این نوع پیش غذا تقریبا شبیه املت است و دستور پخت آن نیز مانند املت می باشد با این تفاوت که در آن به جای گوجه از پنیر استفاده می شود. این پیش غذا با مواد بسیار آسان مانند پنیر و تخم مرغ که همیشه در دسترس است تهیه می شود. در گیلان این غذا بسیار معروف است و یکی از غذاهای اصیل و سنتی گیلان است. امروز در آشمزی طرز تهیه پنیر برشته را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه پنیر برشته

کره محلیبه میزان لازم
پنیر گیلان یا معمولی3 تکه
سیر خرد شدهچند حبه
تخم مرغ2 عدد
شوید خشکبه میزان لازم
زردچوبهبه میزان لازم

طرز تهیه پنیر برشته

مرحله اول: تفت دادن پنیر

در یک تابه کمی کره محلی بریزید سپس تابه را روی حرارت قرار دهید تا کره آب شود. پنیر را با چنگال مقداری له کنید و به تابه اضافه کنید و هم بزنید. در ادامه مقداری زردچوبه اضافه کرده و هم بزنید.

مرحله دوم: اضافه کردن تخم مرغ

سیر را پوست کنید و با چاقو ریز خرد کنید سپس به تابه اضافه کنید و تفت دهید تا به خوبی بپزد. بعد از مدتی تخم مرغ ها را بشکنید و به تابه اضافه کنید ابتدا سفیده را هم بزنید تا با پنیر ترکیب شود سپس زرده را ترکیب کنید و هم بزنید.

مرحله سوم: اضافه کردن شوید

کمی که تخم مرغ ها سفت شد شوید خشک را به تمام قسمت های آن اضافه کنید و بعد از چند دقیقه که پنیر برشته پخت گاز را خاموش کنید و صبر کنید تا خنک شود. پنیر برشته را در ظرف سرو بریزید و با نان تازه میل کنید.

فوت و فن های طرز تهیه پنیر برشته

  1. اگر از تخم مرغ محلی استفاده کنید بهتر است ولی اگر در دسترس نبود اشکالی ندارد.
  2. اگر از مزه کره محلی خوشتان نمی آید می توانید از روغن معمولی یا کره استفاده کنید.
  3. برای اینکهخ پنیر برشته شما کمی مزه دار شود می توانید در صورت سلیقه کمی فلفل نیز به پنیر برشته در آخر پخت اضافه کنید.
Rate this post

دسته بندی شده در: