برگر با سس قارچ یکی از انواع فست فود های وسوسه انگیز است که می توانید آن را با انواع سس ها از جمله سس قارچ تهیه کنید. در تهیه سس قارچ از خامه و ماست به همراه دیگر مواد استفاده می شود که ترکیب این سس با برگر یک ترکیب خاص و خوشمزه به حساب می آید. در این دستور طرز تهیه برگر را در ابتدا و طرز تهیه سس قارچ را نیز در انتها گفته شده است. امروز در آشمزی طرز تهیه برگر با سس قارچ را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه برگر

گوشت گوساله500 گرم
پیاز1 عدد
سس خردل1 ق غذا خوری
سس کچاپ1/2 ق غذا خوری
سس باربیکیو1 ق غذا خوری
نان برگربه میزان لازم
خیارشور و گوجه2 عدد
کاهوبه میزان دلخواه
سس مایونزبه میزان لازم

طرز تهیه برگر

مرحله اول: چرخ کردن گوشت

ابتدا گوشت گوساله پاک شده و شسته شده را در چرخ گوشت بریزید و چرخ کنید. گوشت چرخ شده را در یک کاسه بریزید سپس یک پیاز را پوست کنید و با رنده خرد کنید در ادامه به کاسه حاوی گوشت چرخ کرده اضافه کنید.

مرحله دوم: اضافه کردن سس ها

سس خردل و کچاپ را اضافه کنید و هم بزنید سپس سس باربیکیو را نیز به مواد اضافه کنید. به جای سس باربیکیو می توانید از چند قطره اسانس دودی نیز استفاده کنید.

مرحله سوم: سرخ کردن برگر

در یک تابه کمی روغن بریزید و صبر کنید داغ شود. مواد برگر را در یک کیسه بریزید و در قالب دایرع ای قرار دهید تا شکل برگر بگیرد. بعد از گذشت مدتی برگر را در تابه بریزید و سرخ کنید تا زمانی که هر دو طرف آن بپزد.

مواد لازم برای طرز تهیه سس قارچ

قارچ8 عدد
کرهبه میزان لازم
خامه صبحانهبه میزان دلخواه
نمک، فلفل و آویشنبه میزان لازم

طرز تهیه سس قارچ

مرحله اول: تفت دادن قارچ

قارچ ها را با آب بشورید و اسلایسی برش دهید و در تابه بریزید سپس کره را به آن اضافه کنید و با حرارت بالا تفت دهید تا آب آن کشیده شود. در ادامه خامه را اضافه کنید و ادویه را همراه نمک نیز بیفزایید. با قاشق یا کفگیر به خوبی هم بزنید. بعد از اینکه کمی غلظت گرفت گاز را خاموش کنید و صبر کنید کمی خنک شود.

مرحله دوم: تهیه برگر با سس قارچ

نان برگر را از وسط آن با قیچی باز کنید و یک لایه سس مایونز بزنید. یکی از برگر ها را بردارید و در نان قرار دهید و با قاشق از سس قارچ بردارید و روی برگر بریزید. سپس یک پنیر چیدار را روی آن قرار دهید. می توانید یک لایه کاهو قرار دهید و سپس یک لایه گوجه و خیارشور قرار دهید. چیدن و استفاده از مواد مختلف در تهیه برگر سلیقه ای است.

فوت و فن های طرز تهیه برگر با سس قارچ

  1. اگر می خواهید برگر های شما شبیه برگر های موجو.د در بازر شود به هیچ عنوان گوشت گوسفندی را با گوشت گوساله ترکیب نکنید.
  2. می توانید در تهیه سس قارچ از چند حبه سیر ریز شده نیز همراه مواد استفاد ه کنید.
Rate this post

دسته بندی شده در: