کیک پفکی با ماست یکی از کیک های فوق ترد و خوشمزه است که در تهیه آن از ماست به جای شیر استفاده می شود و ماست باعث پفکی تر شدن کیک می شود. طرز تهیه این کیک نیز مانند کیک های دیگر بسیار ساده است و تفاوت چندانی با آن ها ندارد. اگر شیر در دسترس نبود و باقی مواد موجود بود می توانید بدون تهیه شیر این کیک پفکی خوشمزه را تهیه کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه کیک پفکی با ماست را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه کیک پفکی با ماست

تخم مرغ3 عدد
ماست60 گرم
روغن40 گرم
آرد50 گرم
نشاسته ذرت8 گرم
سرکه سفیدچند قطره
شکر35 گرم

طرز تهیه کیک پفکی با ماست

مرحله اول: ترکیب کردن مواد با زرده تخم مرغ

زرده تخم مرغ را از سفیده آن جدا کنید و در ظرف بریزید. ماست و روغن را نیز به ظرف اضافه کنید. با همزن یا قاشق هم بزنید تا مواد ترکیب شود. آرد و نشاسته را به زرده اضافه کنید و بهتر است چند بار آرد را الک کنید سپس اضافه کنید.

مرحله دوم: ترکیب کردن مواد با سفیده تخم مرغ

سفیده تخم مرغ را که در ظرف جداگانه ریخته بودید با همزن با مدت چند دقیقه با دور تند بزنید تا پفکی و کف دار شود در ادامه سرکه سفید را به آن اضافه کنید. شکر را در طی سه مرحله به سفیده تخم مرغ اضافه کنید و در هر مرحله هم بزنید. ترکیب حاصل را در دو مرحله به زرده تخم مرغ اضافه کنید و هم بزنید تا به خوبی ترکیب شوند.

مرحله سوم: پختن کیک در فر

مواد تهیه شده را در قالب مورد نظر بریزید که با روغن چرب کرده اید بریزید و در فر از قبل گرم شده به مدت 10 دقیقه با دمای 145 دقیقه قرار دهید. درب فر را بعد از 10 دقیقه باز کنید و دو برش طولی و عرضی بزنید سپس در فر قرار دهید تا به مدت 30 دقیقه بپزد.

مرحله چهارم: پخت کیک در تابه

برای این کار می توانید از تابه دو طرفه استفاده کنید و باید واشر های آن را در آورید. روی گاز شعله پخش کن قرار دهید سپس تابه را چرب کنید و مواد کیک را در تابه بریزید و روی گاز با حرارت کم قرار دهید. حرارت باید کم یا متوسط باشد و مدت زمان پخت کیک در تابه تقریبا 1 ساعت است.

فوت و فن های طرز تهیه کیک پفکی با ماست

  1. در تهیه این کیک از بکینگ پودر استفاده نشده است و به جای آن ماست و سرکه خاصیت پف دهندگی را به کیک می دهند.
  2. برای هم زدن آرد و نشاسته ذرت بعد از اضافه کردن به زرده تخم مرغ آن را به صورت حرف زد انگلیسی هم بزنید.
5/5 - (3 امتیاز)

دسته بندی شده در: