کشک سیب یکی از غذا های با اصالت و سنتی شهر کرمان است که با موادی مانند سیب زمینی، کشک و… تهیه می شود. این غذا به دلیل داشتن کشک و گردو در آن بسیار مقوی است. کشک سیب یک غذای مقوی است که به عنوان شام بسیار خوشمزه است و بعد از یکبار تهیه حتما باز هم آن را تهیه خواهید کرد. این غذا را می توانید همراه نان یا برنج میل کنید اما ترجیحا با نان میل کنید چون خوشمزه تر است. امروز در آشمزی طرز تهیه کشک سیب را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه کشک سیب

سیب زمینی3 عدد
پیاز2 عدد
سیر2 حبه
نعنا2 ق غذا خوری
کشک1 لیوان
روغنبه میزان لازم
نمک و فلفل و زردچوبهبه میزان لازم
گردو خرد شده3 ق غذا خوری

طرز تهیه کشک سیب

مرحله اول: تهیه سیب زمینی

با چاقو پوست سیب زمینی ها را بگیرید و در ادامه در قابلمه همراه با آب بریزید و قابلمه را روی گاز قرار دهید. کمی زردچوبه به آن اضافه کنید و هم بزنید در ادامه درب آن را ببندید و بزارید سیب زمینی ها بپزد. سیب زمینی ها را در یک ظرف بریزید و با گوشکوب له کنید.

مرحله دوم: تفت دادن مواد

پیاز را پوست کنید و با چاقو خلالی خرد کنید در ادامه در تابه روغن بریزید و پیاز ها را سرخ کنید. سیر را نیز ریز کنید و اضافه کنید. گردو را نیز کمی خرد کنید و اضافه کنید. مواد را به خوبی تفت دهید تا ترکیب شوند.

مرحله سوم: اضافه کردن ادویه

در این مرحله کشک مایع را همراه سیب زمینی له شده اضافه کنید و هم بزنید. نمک و فلفل سیاه را نیز اضافه کنید. نعنا را پاک و خرد کنید و در تابه همراه کمی روغن سرخ کنید تا نعنا داغ تهیه شود. نعنا داغ را به مواد اضافه کنید و هم بزنید. بعد از گذشت 15 تا 20 دقیقه کشک سیب شما آماده است و می توانید آن را میل کنید.

فوت و فن های طرز تهیه کشک سیب

  1. برای تزیین کشک سیب کرمانی می تواتنید از کشک به همراه کمی نعنا داغ استفاده کنید.
  2. وقتی کشک را به مواد اضافه کردید خوب هم بزنید تا سیب زمینی ها خوب با کشک مخلوط شوند.
  3. برای خوشمزه تر شدن می توانید از گردو بیشتری استفاده کنید.
  4. در تهیه کشک سیب از بادمجان نیز به جای سیب زمینی یا همراه آن می توان استفاده کرد.
Rate this post

دسته بندی شده در: