کیک موس یکی از کیک های خوشمزه شکلاتی است که برای تهیه آن باید اول یک کیک شکلاتی اسفنجی تهیه کنید سپس مواد موس که شامل شیر و پودر ژلاتین و… است اضافه کنید. این کیک را می توانید برای مناسبت های مختلف و عصرانه با چای میل کنید که ترکیب خوبی با کیک موس شما دارد. امروز در آشمزی طرز تهیه کیک موس را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه کیک شکلاتی برای کیک موس

شکر160 گرم یا 3/4 پیمانه
تخم مرغ6 عدد
نمک1 پنس یا مقدار کمی
وانیل1/4 ق چای خوری
شیر100 گرم یا 1/2 پیمانه
روغن مایع60 گرم یا 1/4 پیمانه
آرد160 گرم
پودر کاکائو40 گرم یا 5 ق سوپ خوری
بکینگ پودر2 ق چای خوری

طرز تهیه کیک شکلاتی

مرحله اول: تهیه مواد مایع

تخم مرغ و شیر را از قبل از یخچال خارج کنید تا هم دمای محیط شود. تخم مرغ ها را بشکنید و در یک کاسه بریزید و با همزن به مدت 4 دقیقه با دور تند هم بزنید. سپس شکر و نمک را اضافه کنید و با همزن هم بزنید. روغن را نیز اضافه کنید در ادامه شیر را نیز اضافه کنید و خوب هم بزنید.

مرحله دوم: اضافه کردن مواد پودری به مواد مایع

در یک کاسه آرد را الک کنید و بیکینگ پودر را همراه پودر کاکائو که الک کرده اید در کاسه بریزید و هم بزنید. مواد پودری را در چند مرحله و با الک کردن به مواد مایع اضافه کنید و با دور کند همزن یا قاشق هم بزنید.

مرحله سوم: قرار دادن کیک در فر

فر را از قبل روشن کنید تا گرم شود. قالب یا ظرفی که می خواهید کیک در آن بپزد را کمی چرب کنید. مواد کیک را دوباره هم بزنید و در قالب بریزید. دمای فر را روی 160 درجه به مدت 45 دقیقه قرار دهید.

مواد لازم برای تهیه موس

خامه صبحانه100 گرم یا 4 ق سوپ خوری
شکلات200 گرم یا 1 و 1/4 پیمانه
آب سرد60 گرم یا 1/4 پیمانه
پودر ژلاتین10 گرم
خامه قنادی350 گرم یا 2 پیمانه سر خالی

طرز تهیه موس کیک موس

مرحله اول: ترکیب کردن خامه با شکلات

خامه صبحانه را در تابه بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید سپس شکلات را به آن اضافه کنید و هم بزنید. سپس مواد را رد یخچال قرار دهید تا خنک شود. پودر ژلاتین را در آب بریزید و هم بزنید سپس روی حرارت غیر مستقیم مانند روی کتری در حال جوشیدن قرار دهید.

مرحله دوم: ترکیب کردن مواد

کیک شکلاتی آماده شده را بزارید خنک شود سپس خامه قنادی را در یک ظرف بریزید و با همزن هم بزنید تا فرم بگیرد. شکلات و خامه خنک شده را به خامه قنادی اضافه کنید و هم بزنید سپس ژلاتین را اضافه کنید و دوباره هم بزنید.

مرحله سوم: ریختن مواد در قالب

با اب و شکر کمی روی کیک شکلاتی را خیس کنید و در قالب فلزی یا طلقی قرار دهید. مواد موس را در قیف قنادی بریزید و روی کیک بریزید سپس صاف کنید و کیک را 4 تا 5 ساعت در یخچال قرار دهید سپس از قالب جدا کنید و سپس میل کنید.

فوت و فن های طرز تهیه کیک موس

  1. بعد از اضافه کردن بکینگ پودر خیلی هم نزنید چون باعث می شود بکینگ پودر خاصیت پف دهندگی خود را از دست دهد.
  2. برای تزیین روی کیک موس می توانید از شکلات و ترافل های رنگی و… استفاده کنید.
1.5/5 - (2 امتیاز)

دسته بندی شده در: