میلک شیک قهوه برای افرادی که طعم تلخ قهوه را دوست دارند گزینه جالبی است اما افرادی هم که این میلک شیک را دوست ندارند می توانند آن را با شکر یا عسل ترکیب کرده و نگران مزه تلخ قهوه نباشند. در تهیه میلک شیک از قهوه و بستنی استفاده می شود که به دلیل خنک بودن آن در این روز های گرم تابستانی بسیار لذت بخش خواهد بود و از امتحان کردن آن پشیمان نخواهید شد. شاید فکر کنید چون میلک شیک را در کافه ها سرو می کنند پس طرز تهیه آن بسیار سخت خواهد بود و به مهارت بالایی نیاز دارد اما باید گفت بسیار آسان است و با دنبال کردن مراحل شما می توانید یک میلک شیک خوشمزه کافی شاپی را در منزل تهیه کنید. اگر میلک شیک را بدون بستنی تهیه کنید یک میلک شیک رژیمی نیز خواهید داشت. امروز در آشمزی طرز تهیه میلک شیک قهوه را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه میلک شیک قهوه

قهوه اسپرسو یا ترک1 شات
شیر1/3 لیوان
شکربه مقدار دلخواه
سس شکلات یا کاراملبه میزان دلخواه
بستنی با طعم دلخواه3 اسکوپ
یخچند تکه
خامهبه مقدار لازم

طرز تهیه میلک شیک قهوه

مرحله اول: تهیه قهوه

اگر از قهوه اسپرسو استفاده می کنید حتما باید اسپرسو ساز داشته باشید. قهوه را در ظرف دستگاه بریزید و فشار دهید سپس در جای مناسب دستگاه قرار دهید بعد از مدتی لیوان را در زیر دستگاه قرار دهید تا قهوه از دستگاه خارج شود. اگر می خواهید با قهوه ترک میلک شیک خود را تهیه کنید ابتدا قهوه ترک را در قوری ریخته و آب جوش را به آن اضافه کنید و صبر کنید تا دم بکشد.

مرحله دوم: آماده کردن ظرف سرو

در لیوان سرو میلک شیک چند تکه یخ بریزید و سپس سس شکلات را در لیوان بریزید. شیر سرد را از یخچال درآورید و در ظرف سرو بریزید سپس قهوه را نیز اضافه کنید و کمی هم بزنید. اگر مایل هستید که میلک شیک شما تلخ نباشد در این مرحله به آن شکر یا عسل بیفزایید.

مرحله سوم: اضافه کردن بستنی و خامه

بستنی نیمه آب شده را به مواد داخل لیوان اضافه کنید. برای اینکه میلک شیک شما غلیظ تر شود می توانید به آن خامه اضافه کنید که باعث خوشمزه تر شدن آن نیز می شود. وقتی بستنی و خامه را اضافه کردید هم بزنید تا تمام مواد به خوبی ترکیب شود سپس نوش جان کنید.

فوت و فن های طرز تهیه میلک شیک قهوه

  1. اگر دوست داشته باشید می توانید در کنار میلک شیک خود یک اسکوپ بستنی نیز قرار دهید.
  2. اگر می خواهید میلک شیک شما سالم تر باشد می توانید از عسل به جای شکر استفاده کنید.
  3. می توانید بستنی را حذف کنید.
1/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: