گلت هلو یکی از انواع گلت ها است که شما می توانید آن را در فصل تابستان که هلو موجود است تهیه کنید و با چند اسکوپ بستنی در کنار آن نوش جان کنید. از خواص هلو می توان به سلامت پوست و سلامت تمام بدن اشاره کرد که در تابستان نیز باعث خنک شدن و شادی می شود. گلت یک دسر فرانسوی محسوب می شود که در دستور های مختلف گاهی از خامه ترش یا تخم مرغ در آن نیز استفاده می شود. گلت یکی از انواع تارت ها است با این تفاوت که در ظرف تارت تهیه نمی شود. امروز در آشمزی طرز تهیه گلت هلو را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه خمیر گلت

کره100 گرم
آرد سفید1 و 1/4 لیوان
آب6 ق سوپ خوری
نمک1/2 ق چای خوری
شکر1/2 ق چای خوری

طرز تهیه خمیر گلت هلو

مرحله اول: ترکیب کردن مواد خمیر گلت

آرد را در یک کاسه الک کنید. نمک و شکر را نیز اضافه کنید و هم بزنید. کره سرد را نیز به مواد اضافه کنید و با انگشتان دست یا چنگال کره را با آرد مخلوط کنید. سپس آب سرد را به خمیر اضافه کمید و خمیر را جمع کنید توجه داشته باشید که نباید خمیر را ورز دهید.

مرحله دوم: استراحت دادن خمیر گلت

خمیر را در یک کیسه نایلون بریزید و بزارید به مدت یک ساعت استراحت کند. می توانید به جای یک ساعت در محیط خانه به مدت نیم ساعت در یخچال قرار دهید تا خوب استراحت کند.

مواد لازم برای طرز تهیه مواد داخل گلت هلو

هلو3 عدد
کره آب شده3 ق سوپ خوری
نشاسته ذرت2 ق چای خوری
شکر1/4 لیوان

طرز تهیه مواد داخل گلت هلو

مرحله اول: آماده کردن هلو ها

هلو ها را با آب بشویید سپس با چاقو خلالی برش دهید سپس شکر و نشاسته را همراه کره به هلو ها اضافه کنید. در ادامه خوب هم بزنید.

مرحله دوم: ترکیب کردن خمیر گلت و مواد داخل گلت

یک کاغذ روغنی را در کف سینی پهن کنید سپس خمیر را روی کاغذ روغنی پهن کنید و قطر خمیر باید نیم سانت باشد. از مواد هلو وسط خمیر بریزید و کمی پخش کنید. خمیر را در گلت جمع کنید سپس در فر از قبل گرم شده قرار دهید. دمای فر را روی 180 درجه قرار دهید و به مدت 30 دقیقه بزارید بپزد.

فوت و فن های طرز تهیه گلت هلو

  1. قبل از اینکه مواد را در داخل فر قرار دهید می توانید روی خمیر گلت خلال بادام یا پسته نیز بریزید و سپس در فر قرار دهید.
  2. برای سرو این گلت می توانید از پودر قند یا بستنی نیز استفاده کنید.
  3. در صورت تمایل می توانید از مارمالاد هلو نیز در وسط و در کنار هلو ها استفاده کنید.
2/5 - (3 امتیاز)

دسته بندی شده در: