شیر قهوه یکی از نوشیدنی های بسیار خوشمزه هست و حتی کسانی که از طعم شیر خوششان نمی آید به احتمال زیاد وقتی این نوشیدنی با قهوه همراه می شود طعم شیر را به طور زیادی از بین برده و مزه خوب قهوه و شیر با هم بسیار خوب است. قهوه از دانه های بو داده شده و آسیاب شده تهیه می شود به دلیل منبع گیاهی از این نوشیدنی برای سحر خیزی یا سرحال بودن و شب بیداری مورد استفاده جامعه است. برای تهیه شیر قهوه می توانید از قهوه اسپرسو یا ترک نیز استفاده کنید. این نوشیدنی به دلیل داشتن شیر باعث می شود کلسیم روزانه بدن شما تامین شده و کافیین لازم را نیز دریافت کنید. این نوشیدنی حتی مناسب کسانی که از طعم تلخ قهوه خوششان نمی آید هم گزینه بسیار خوبی است. امروز در آشمزی طرز تهیه شیر قهوه را به شما اموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه شیر قهوه

قهوه ترک1 شات
شیر1/2 پیمانه
شکربه مقدار لازم

مراحل طرز تهیه شیر قهوه

مرحله اول: طرز تهیه شیر قهوه با قهوه ترک و بدون دستگاه

قهوه را داخل قهوه جوش ریخته سپس شیر را اضافه می کنیم؛ هم می زنیم تا کمی حل و یک رنگ شود. شکر را اضافه می کنیم و هم می زنیم سپس گاز را روشن کرده روی حرارت می گذاریم تا یکدست شود. حرارت را کم کرده و کم کم هم بزنید تا زمانی که شیر در قهوه حل شود باید هم بزنید وقتی حل شد هم زدن را متوقف کنید. زمانی که قهوه حالت پف کرده به خود گرفت یعنی شیر قهوه شما آماده است. شیر جوش را از روی شعله بردارید و هم نزنید در مرحله بعد کف روی شیر قهوه را بردارید و آن را بین فنجان ها تقسیم کنید و در آخر شیر قهوه را در فنجان ها بریزید.

مرحله دوم: طرز تهیه شیر قهوه با قهوه اسپرسو و موکاپات

اسپرسو یکی از نوشیدنی های پرطرفدار ایتالیایی است که ترکیب آن با شیر هم بسیار جذاب است. ممکن است شما بخواهید شیر قهوه خود را با قهوه اسپرسو تهیه کنید و به دستگاه اسپرسو ساز دسترسی نداشته باشد که در این صورت می توانید از موکاپات به راحتی استفاده کنید. اگر قهوه شما آسیاب شده است این مرحله را نادیده بگیرید در غیر این صورت درجه آسیاب را به روی درجه موکاپات قرار داده و اقدام به آسیاب کردن کنید. موکاپات را تا جایی که معمولا با خط مشخص می شود را از آب پر کنید. سبد موکاپات را از قهوه پر کرده و با قاشق قهوه را فشرده کنید سپس روی موکاپات قرار دهید. نکته مهم این است که برای فشردن قهوه نباید خیلی این کار را انجام دهید چون باعث فشردن زیاد از حد قهوه شده و موکاپات منفجر می شود. سپس در محفظه ای که قهوه در آن جمع می شود را ببندید. موکاپات را روی شعله کم گذاشته تا قهوه به آرامی تشکیل شود و فوران نکند. پس از اتمام جوشدن مخزن خروجی حالت اولیه خود را از دست می دهد و شروع به پاشیدن می کند. ادامه مراحل طرز تهیه شیر قهوه نیز به صورت بالا است.

فوت و فن های طرز تهیه شیر قهوه

  1. زمانی که قهوه و شیر روی حرارت است از آن غافل نشوید چون احتمال سر رفتن آن وجود دارد.
  2. اگر نمی خواهید شیر قهوه شما شیرین باشد می توانید شکر را حذف کنید و آن را با شکلات یا قند میل کنید.
4.5/5 - (4 امتیاز)

دسته بندی شده در: