سالاد الویه با سوسیس یکی از غذا های خوشمزه و پرطرفدار است که از آن برای پذیرایی در جشن های تولد و دیگر مراسم ها استفاده می شود. همچنین این غذا یک عصرانه و یک غذای کامل و مناسب بچه ها و همه گروه سنی هست. این سالاد ریشه اصلی آن به روسیه باز می گردد. اگر نگران سلامتی یا رژیم غذایی خود هستید می توانید مقدار کمتری سس سفید ریخته و ماست را جایگزین آن کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه الویه با سوسیس را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه الویه با سوسیس

سیب زمینی3 عدد
سوسیسبه مقدار لازم
نخود فرنگیبه مقدار لازم
خیار شوربه مقدار لازم
سس مایونزبه مقدار لازم
نمک و فلفل و آویشنبه مقدار لازم
تخم مرغ2 عدد

مراحل طرز تهیه سالا الویه با سوسیس

مرحله اول: آماده کردن مواد لازم

سیب زمینی ها را در مقداری آب ریخته و قابلمه را روی شعله قرار داده و بزارید بپزد. سوسیس ها را خرد کرده و در تابه کمی روغن سرخ کردنی ریخته و سوسیس ها را در آن قرار دهید تا سرخ شود. نخود فرنگی ها را اگر از قبل به صورت کنسرو کرده یا نخود فرنگی کنسرو شده خریداری کرده اید به راحتی می توانید از آن استفاده کنید در غیر این صورت نخود را در مقداری آب ریخته و بزارید کمی بپزد. تخم مرغ ها را آب پز کنید. بعد از آب پز شدن پوست تخم مرغ ها را جدا کرده و با رنده تخم مرغ ها را خرد کنید. خیار شور را یک بار با آبی شسته تا نمک آن کمی گرفته شود سپس با چاقو آن را ریز کنید.

مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

سیب زمینی های پخته شده را پوست کنده و با رنده ریز کنید یا با گوشت کوب له کنید. خیار شور ها را اضافه کرده هم بزنید. سوسیس های سرخ شده را نیز اضافه کنید و هم بزنید. نخود فرنگی ها و تخم مرغ را نیز اضافه کرده و هم بزنید. نمک و فلفل و آویشن را اضافه کرده و در آخر سس را نیز اضافه نمایید. به خوبی هم بزنید تا همه مواد ترکیب شوند.

فوت و فن های طرز تهیه الویه با سوسیس

  1. می توانید به جای سوسیس از مرغ یا کالباس هم استفاده کنید.
  2. بنا به سلیقه خود می توانید هویج را رنده کرده و به مواد اضافه کنید.
4.2/5 - (12 امتیاز)

دسته بندی شده در: