لاته دارچینی یکی از لاته های متفاوت است که شاید تا به حال اسم آن را حتی نشنیده باشید اما این لاته یک لاته مقوی و مفید است که به دلیل استفاده از مواد دارای طبع گرم برای مفاصل و درد ماهیچه ها بسیار مفید و خوب است. مواد پایه این لاته شیر و قهوه اسپرسو به همراه دارچین است. در تهیه این لاته می توانید از قهوه های دیگر نیز استفاده کنید. در این دستور پخت برای سالم تر بودن لاته از شیره انگور به جای شکر استفاده شده است که البته در صورت سلیقه می توانید از شکر استفاده کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه لاته دارچینی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه لاته دارچینی

قهوه اسپرسو3 شات
دارچین1/3 ق چای خوری
زنجبیل1/3 ق چای خوری
جوز هندی1/8 ق چای خوری
میخکخیلی کم
شیره انگور1 ق چای خوری
شیربه مقدار لازم

طرز تهیه لاته دارچینی

مرحله اول: ترکیب کردن قهوه و دارچین

ابتدا قهوه اسپرسو را که در دستگاه ریخته و آماده شده است را در یک قابلمه بریزید سپس پودر دارچین را به آن اضافه کنید. اگر پپودر دارچین ندارید می توانید چوب دارچین را آسیاب کنید و از آن استفاده کنید. زنجبیل پودر شدئه را همراه جوز هندی اضافه کنید و هم بزنید. در ادامه میخک و شیره انگور را نیز اضافه کنید. بعد از کمی جوشیدن گاز را خاموش کنید و بزارید کمی مواد داخل قابلمه خنک شود.

مرحله دوم: آماده کردن شیر

شیر را در یک قابلمه یا شیر جوش بریزید و روی گاز قرار دهید گاز را روشن کنید و بزارید شیر بجوشد تا به دمای 60 درجه برسد سپس در فرنچ پرس بریزید و هم بزنید تا شیر حالت فرم دار بگیرد.

مرحله سوم: ترکیب کردن قهوه و شیر

در ظرف سرو ابتدا مواد ترکیب شده با قهوه را بریزید سپس از شیر حالت گرفته به آن اضافه کنید در ادامه روی آ؛ن را تزیین کنید و نوش جان کنید.

فوت و فن های طرز تهیه لاته دارچینی

  1. برای اینکه لاته شما بیشتر طعم دارچین بگیرد می توانید قبل از ریختن مواد در ظرف سرو یک چوب دارچین را کمی آتش بزنید و در داخل ظرف نگه دار بعد از چند ثانیه آن را خاموش کنید.
  2. برای تزیین روی لاته نیز می توانید از شیر فوم گرفته یا پودر دارچین و حتی چوب دارچین در کنار ظرف سرو استفاده کنید.
  3. برخی از مواد مانند میخک و… قابل حذف است و حتی شما مکی توانید مواد دیگری را نیز به لاته خود اضافه کنید.
  4. این لاته را می توانید با سیروپ وانیل نیز میل کنید که طعم خوشمزه تری به آن می دهد.
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: