چیز کیک کارامل یکی از چیز کیک هایی است که نیاز به فر ندارد و به راحتی می توانید آن را تهیه کنید. این چیز کیک را می توانید با استفاده از پودر بیسکویت و کارامل و حتی پسته به زیبایی تزیین و در مراسمات خود استفاده کنید. چیز کیک کارامل طعمی شبیه به کارامل دارد و بسیار خاص است. این چیز کیک یک دسر خوشمزه و شیک است که می توانید از آن در مهمانی های خود استفاده کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه چیز کیک کارامل را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه چیز کیک کارامل

بیسکویت پتی پور180 گرم
کره100 گرم
پنیر خامه ای یا ماسکارپونه200 گرم
خامه صبحانه200 گرم
پودر قند2 ق غذا خوری
شیر1 لیوان
پودر کرم کارامل1 بسته
پودر ژلاتین3 ق چای خوری
آب سرد6 ق غذا خوری

طرز تهیه چیز کیک کارامل

مرحله اول: ذوب کردن کره

کره را در تابه بریزید و روی حرارت ذوب کنید تا آب شود. بیسکویت ها را با غذاساز خرد کنید یا می توانید از گوشکوب برقی نیز استفاده کنید. اگر به هیچ کدام دسترسی نداشتید می توانید بیسکویت را در یک کیسه بریزید و با گوشکوب خرد و پودر کنید. بیسکویت ها را الک کنید تا بیسکویت های درشت جدا شود.

مرحله دوم: پودر کردن بیسکویت

بیسکویت های پودر شده را با کره ذوب شده ترکیب کنید و هم بزنید. با استفاده از یک قالب کمربندی یا طلق که می توانید از قنادی تهیه کنید مواد را در آن بریزید و با قاشق صاف کنید. در ادامه با گوشکوب فشرده کنید. به مدت یک ساعت مواد را در یخچال قرار دهید.

مرحله سوم: ترکیب کردن شیر و کارامل

شیر را با یک بسته کرم کارامل ترکیب کنید و روی حرارت قرار دهید و مداوم هم بزنید تا کارامل حل شود نیازی به جوشیدن آن نیست. پود ژلاتین را در آب سرد بریزید و بزارید روی کتری تا حل شود..

مرحله چهارم: هم زدن مواد با همزن برقی

پنیر خامه ای را همراه پودر قند با همزن هم بزنید هم زدن را 5 دقیقه انجام دهید. خامه صبحانه را به آن اضافه کنید و دوباره 5 دقیقه هم بزنید تا یک بافت سبک و پوک حاصل شود.

مرحله پنجم: مخلوط کردن مواد

ژلاتین و کارامل اماده شده را به پنیر خامه ای و خامه اضافه کنید و با هزن تا جایی که تمام مواد خوب ترکیب شود هم بزنید. موادی که در یخچال قرار داده بودید را درآورید و از مواد تهیه شده روی آن بریزید و کمی روی آن را صاف کنید.سپس در یخچال به مدت 2 تا 3 ساعت قرار دهید و نوش جان کنید.

فوت و فن های طرز تهیه چیز کیک کارامل

  1. اگر قالب کمربندی ندارید کف یک قالب یا ظرف معمولی را دو لایه سلفون بکشید و مواد را بریزید و وقتی چیز کیک گرفت سلفون یا نایلون را از آن خارج کنید.
  2. حواستان باشد که مواد پودر باید حسابی فشرده شوند به همین دلیل به خوبی با گوشکوب فشرده کنید.
  3. توجه داشته باشید که باید از خامه صبحانه شیرین نشده استفاده کنید.
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: