بوریتو یک غذای اصیل مکزیکی است که با نان ترتیلا آماده میشود بوریتو را در تمام وعده های غذایی و همینطور به عنوان پیش غذا می توان استفاده کرد. بوریتو را امروزه در آمریکا به عنوان یک میان وعده مقوی استفاده می کنند. البته پیشنهاد سرآشپز آشمزی برای شما عزیزان این است که بوریتو را با خمیر نان جادویی آماده کنید تا سرو راحت تری داشته باشد ولی شما می توانید با نان ترتیلا نیز آماده کنید و به روش سنتی بوریتو را نوش جان فرمائید. در آشمزی طرز تهیه بوریتو مرغ و نان فانتزی را برای شما آماده کرده ایم همراه ما باشید.

مواد لازم برای بوریتو مرغ و نان فانتزی

آرد سفید۲ لیوان
خمیر مایع۱ قاشق غذا خوری
شکر۱ قاشق غذا خوری
آب ولرم۱ لیوان
سینه مرغ۱ عدد
پوره گوجه فرنگی۱ پیاله
لوبیا چیتی۱ لیوان
برنج۱ لیوان
سیر۱ بوته
پیاز۲ عدد
نمک، فلفل سیاه، پاپریکا، زردچوبهبه میزان لازم
روغن مایعبه میزان لازم
گوجه۲ عدد
پنیر پیتزا۳۰۰ گرم
ماست یونانی یا ماست چکیده۱ پیاله بزرگ
خیار شور رنده شده۳ عدد
جعفری ساطوری شده۲ قاشق غذا خوری

طرز تهیه بوریتو مرغ و نان فانتزی

مرحله اول: تهیه نان

خمیر مایع و شکر را در آب ولرم ریخته و هم بزنید تا خمیر مایع عمل بیاید و سپس به آرد الک شده اضافه کنید و ورز دهید تا خمیر بدست آید. سپس به مدت ۱ ساعت زمان دهید تا خمیر حجمش دو برابر شود.

مرحله دوم: پخت برنج و لوبیا

برنج و لوبیا را بهتر است که ۱ شب جلوتر خیس کنید و یا لوبیا را مرتبه به مدت ۱۵-۲۰ دقیقه بپزید و آب لوبیا را عوض کنید و سپس برنج را با ۲ لیوان آب و کمی نمک و روغن بپزید و لوبیا و برنج پخته شده را آبکش کنید و کنار بگذارید.

مرحله سوم: پخت مرغ

در یک قابلمه سیر و پیاز را خرد کرده و روغن بریزید و سپس روی حرارت گذاشته و سرخ کنید و مقداری از پیاز را برداشته و سپس ادویه ها را به همراه مرغ در قابلمه بریزید و تفت دهید و سپس به میزان ۲ لیوان آب اضافه کرده و زمان دهید تا مرغ پخته شود. سپس مرغ را ریش ریش کنید.

مرحله چهارم: اضافه کردن گوجه و پنیر

تمامی موادی که برای مواد میانی گفته شده بود را پس از آماده کردن و پختن به همراه گوجه های خرد شده و پوره گوجه فرنگی و سیر و پیازی که جداگانه برداشته بودید و پنیر پیتزا را همه را با هم ترکیب کنید تا مواد میانی آماده باشد.

مرحله پنجم: تهیه سس مخصوص

در آخر مواد لازمی را که برای سس گفته شده با هم مخلوط کنید و از ادویه ها البته به جز زردچوبه همه را با هم ترکیب کنید و سپس در یخچال گذاشته تا آماده شود.

مرحله ششم: آماده سازی پایانی بوریتو مرغ و نان فانتزی

ابتدا فر را با حرارت ۱۵۰-۲۰۰ درجه سانتی گراد روشن کنید و سپس خمیر نان آماده شده را روی میز کار آرد پاشی شده قرار دهید و ابتدا به دو قسمت تقسیم کرده و سپس با کمک وردنه باز کنید. از مواد میانی روی خمیر گذاشته و خمیر دومی را که باز کردید روی مواد میانی قرار دهید و کناره های خمیر را محکم کنید تا باز نشود. در صورت تمایل می توانید از پنیر پیتزا و جعفری روی خمیر نان بریزید و سپس بوریتو را در فر قرار دهید و به مدت ۴۰ دقیقه تقریبا زمان پخت دهید.

مرحله هفتم: سرو بوریتو مرغ

در آخر پس از پخت می توانید بوریتو مرغ را برش زده و به همراه سس مخصوص سرو کنید.

نکات طلایی در پخت بوریتو مرغ

  1. برای آماده سازی بوریتو می توانید از نان ترتیلا نیز استفاده کنید.
  2. دستور تهیه نان ترتیلا را به صورت مفصل می توانید در آشمزی مطالعه کنید.
  3. برای آماده سازی بوریتو می توانید از گوشت چرخ کرده و یا گوشت خورشی و یا ماهیچه نیز استفاده کنید.
  4. می توانید بوریتو را به سادگی و فقط با برنج و مرغ نیز آماده کنید.
  5. همچنین می توانید پوره گوجه فرنگی را از بوریتو نیز حذف کنید.
  6. بوریتو را همانطور که گفته شد می توانید در وعده ی اصلی غذایی و یا پیش غذا نیز سرو کنید.
5/5 - (3 امتیاز)

دسته بندی شده در: