مربای آلبالو بدون شکر یکی از مربا های سالم است که فاقد شکر بوده و در آن از عسل یا شیره خرما استفاده می شود که آن را سالم می کند. آلبالو دارای خواص ضد سرطانی، ضد التهابی و حاوی آنتی اکسیدان است که باعث افزایش سیستم ایمنی و قدرت ذهنی می شود. در تهیه این مربا از دانه چیا که دارای فواید زیادی است و خود آن نیز یک چربی سوز قوی است استفاده شده که این مربا را سالم و رژیمی می کند و با خیال راحت حتی با رژیم داشتن نیز می توانید در وعده صبحانه از این مربای خوشمزه استفاده کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه مربا آلبالو بدون شکر را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه مربا آلبالو بدون شکر

آلبالو1 لیوان
دانه چیا1 ق غذا خوری
آب1/4 لیوان
شیره خرما1 ق غذا خوری
گلاببه مقدار لازم

طرز تهیه مربای آلبالو بدون شکر

مرحله اول: تهیه آلبالو

آلبالو ها را با آب بشورید و هسته های آن را جدا کنید آلبالو های پاک شده را در یک کاسه بریزید. یک تابه را روی شعله قرار دهید و گاز را روشن کنید. آلبالو ها را به تابه اضافه کنید.

مرحله دوم: اضافه کردن دیگر مواد

مقداری آب را به آلبالو های داخل تابه اضافه کنید و تفت دهید سپس دانه چیا را پاک کنید و اگر لازم بود کمی با آب بشویید. دانه چیا را نیز به تابه اضافه کنید و درب تابه را ببندید تا آلبالو ها کمی بپزد.

مرحله سوم: اضافه کردن شیره خرما

بعد از مدتی که کمی از آب آلبالو ها خشک شد درب تابه را بردارید و شیره خرما را اضافه کنید و هم بزنید در این مرحله بایدا آلبالو ها کمی بجوشد و سپس سفت شود. گلاب را نیز اضافه کنید و کمی هم بزنید. وقتی آلبالو ها سفت شد اما کمی آب داشت زیر شعله را خاموش کنید.

فوت و فن های طرز تهیه مربای آلبالو بدون شکر

  1. دانه چیا قابل حذف است و می توانید آن را حذف کنید.
  2. برای خوش عطر و طعم شدن مربا می توانید از هل یا دارچین و نیز گلاب استفاده کنید.
  3. توجه داشته باشید که شما می توانید به جای از دانه استویا که یک شیرین کننده طبیعی است و از عطاری ها قابل تهیه است نیز استفاده کنید همچنین از عسل نیز می توانید به جای شیره خرما استفاذده کنید.
Rate this post

دسته بندی شده در: