حلوا سوهان یکی از حلوا های خوشمزه است که مزه آن شباهت زیادی به سوهان دارد. از این حلوا می توانید در مراسمات مذهبی و نذری استفاده کنید و همچنین می توانید به عنوان دسر همراه چای میل کنید. عطر و رنگ این حلوا بسیار عالی است و با گل محمدی و پودر پسته می توانید تزیین کنید و یک ترکیب خوب بدست آورید. امروز در آشمزی طرز تهیه حلوا سوهان را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه حلوا سوهان

آرد سفید1 لیوان
شکر1 لیوان
شیر2 لیوان
گلاب1/2 لیوان
زعفرانبه مقدار لازم
روغن1/2 لیوان

طرز تهیه حلوا سوهان

مرحله اول: تهیه آرد حلوا

در یک تابه آرد را بریزید و تابه را روی شعله قرار دهید به مدت 30 الی 45 دقیقه تفت بدهید تا خامی آرد گرفته شود. توجه داشته باشید که حرارت خیلی زیاد نباشد که باعث تغییر رنگ حلوا شود.

مرحله دوم: اضافه کردن روغن

اگر کمی آرد تغییر رنگ داد طبیعی است زیر شعله را خاموش کنید و آرد را الک کنید دوباره به تابه برگردانید. روغن را به آرد تفت داده شده اضافه کنید و هم بزنید. به مدت 2 تا 3 دقیقه آرد را با روغن تفت دهید.

مرحله سوم: تهیه شربت حلوا

برای تهیه شربت حلوا ابتدا شکر و شیر را با هم در یک کاسه بریزید و هم بزنید. سپس گلاب و زعفران را نیز اضافه کنید. مخلوط را در یک قابلمه بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید. با قاشق شربت را هم بزنید تا شکر حل شود بعد از مدتی زیر شعله را خاموش کنید ولی توجه داشته باشید که شربت نباید بجوشد.

مرحله چهارم: اضافه کردن شربت به حلوا

شربت را در چند مرحله به آرد تفت داده شده اضافه کنید. در هر بار که اضافه می کنید سریع و خوب هم بزنید تا شربت به خوبی به آرد جذب شود. وقتی حلوا کم کم در وسط تابه جمع شد تابه رو تکون دهید تا حلوا شبیه گهواره مانند شود. بعد از گذشت کمی زمان شعله را خاموش کنید و بزارید حلوا کمی سرد شود حلوای شما آماده است نوش جان.

فوت و فن های طرز تهیه حلوا سوهان

  1. برای تزیین حلوا می توانید از ماسوره استفاده کنید و کمی از حلوا را در ماسوره بریزید و روی ظرف سرو ماسوره کنید.
  2. روغنی که در این حلوا استفاده می کنید بهتر است ترکیبی از روغن مایع و جامد باشد.
4.5/5 - (6 امتیاز)

دسته بندی شده در: