سیب زمینی سرخ کرده با نشاسته ذرت یکی از روش های تهیه سیب زمینی سرخ کرده ترد و خوشمزه است که به راحتی با نشاسته ذرت تهیه می شود. از این سیب زمینی می توانید برای دورچین خورش های خود نیز استفاده کنید. اگر سیب زمینی سرخ کرده های شما هم خرد می شود و از این بابت خوشتان نمی آید این روش یکی از روش های خوب برای جلوگیری از خرد شدن سیب زمینی است. استفاده از نشاسته در این نوع سیب زمینی باعث می شود که دیگر سیب زمینی های شما له یا خرد نشود. امروز در آشمزی طرز تهیه سیب زمینی سرخ کرده با نشاسته ذرت را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای سیب زمینی سرخ کرده با نشاسته

سیب زمینی2 عدد
تخم مرغ1 عدد
نشاسته ذرت2 ق غذا خوری
پنیر پیتزا6 ق غذا خوری
شیر4 ق غذا خوری
نمک، فلفل، پودر سیر و آویشنبه مقدار لازم

طرز تهیه سیب زمینی سرخ کرده

مرحله اول: پختن سیب زمینی

سیب زمینی ها را کمی با آب بشسویید و در یک قابلمه آب بریزید و سیب زمینی ها را در قابلمه قرار دهید و شعله را روشن کنید. وقتی سیب زمینی پخت زیر شعله را خاموش کنید و بزارید کمی سیب زمینی ها خنک شود. پوست سیب زمینی ها را از آن جدا کنید و سیب زمینی های پوست کنده را در ظرف بریزید.

مرحله دوم: له کردن سیب زمینی ها

سیب زمینی ها را با گوشتکوب له کنید. تخم مرغ را بشکنید و به مواد اضافه کنید. نشاسته ذرت و پنیر پیتزا را نیز اضافه کنید و خوب هم بزنید. در آخر ادویه های گفته شده را نیز اضافه کنید و هم بزنید.

مرحله سوم: ریختن مواد در قیف

مواد ترکیب شده را در یک کیسه فریزر بریزید و نوک آن را با قیچی ببرید. برای این کار از قیف قنادی نیز می توانید استفاده کنید.

مرحله چهارم: سرخ کردن سیب زمینی ها

در یک تابه کمی روغن بریزید و شعله را روشن کنید و صبر کنید تا روغن داغ شود. با فشار دادن قیف کمی از مواد را به صورت خطی در تابه بریزید. صبر کنید تا سیب زمینی ها سرخ شود و با قاشق آن را برگردانید تا طرف دیگر نیز سرخ شود. بعد از سرخ شدن کامل سیب زمینی شما آماده است و می توانید آن را میل کنید.

مواد لازم برای طرز تهیه سیب زمینی سرخ کرده با نشاسته ذرت

سیب زمینی2 عدد
پودر نشاسته ذرت1 ق غذا خوری
نمک2 ق مربا خوری
زردچوبه1 ق چای خوری
سرکه1/3 پیمانه
روغنبه مقدار لازم

طرز تهیه سیب زمینی سرخ کرده

مرحله اول: پوست کردن سیب زمینی ها

سیب زمینی ها را پوست کنید و با چاقو خلالی خرد کنید. در یک کاسه آب بریزید و سیب زمینی ها را در آب قرار دهید تا نشاسته آن کمی گرفته شود.

مرحله دوم: تهیه مخلوط آب و سرکه

در یک قابلمه کمی آب بریزید سپس چند تکه یخ و 2 قاشق مربا خوری نمک اضافه کنید. در ادامه زردچوبه و سرکه را اضافه کنید. سیب زمینی ها را به مخلوط اضافه کنید و بزارید حدود یک ساعت در آن بماند.

مرحله سوم: اضافه کردن نشاسته ذرت

سیب زمینی ها را آبکش کنید و در یک ظرف بریزید سپس به آن نشاسته ذرت اضافه کنید. کمی هم بزنید تا پودر نشاسته به همه جای آن برسد.

مرحله چهارم: سرخ کردن سیب زمینی ها

در یک تابه روغن بریزید و آن را روی شعله قرار دهید تا گرم شود. سیب زمینی ها را به روغن داغ اضافه کنید و هم بزیند تا همه جای آن سرخ شود. سیب زمینی سرخ کرده خوشمزه شما آمده است نوش جان.

فوت و فن های طرز تهیه سیب زمینی سرخ کرده

  1. توجه داشته باشید کعه حتما روغن داغ باشد تا سیب زمینی ها به تابه نچسبد.
  2. برای خوش طعم شدن سیب زمینی ها می توانید از پودر سیر نیز استفاده کنید.
  3. برای این که کمی روغن سیب زمینی گرفته شود می توانید آن را روی دستمال کاغذی قرار دهید و با دستمال روغن اضافی آن را جدا کنید.
4.2/5 - (5 امتیاز)

دسته بندی شده در: