مربای گیلاس و شربت همزمان یکی از روش هایی است که شما در کمترین زمان می توانید هم شربت و هم مربا را با هم تهیه کنید. از این روش برای تهیه مربا و شربت میوه های دیگر نیز می توان استفاده کرد. از خواص گیلاس می توان به ضد التهاب، پیشگیری از سرطان، تنظیم فشار خون و… اشاره کرد. برای این که مربای شما سالم تر شود می توانید از عسل به جای شکر نیز استفاده کنید. برای تهیه مربای گیلاس باید از شکر بیشتری استفاده کنید و همچنین زمان بیشتری نسبت به شربت آن باید بپزد تا شکرک نزند. از مربای گیلاس می توانید در وعده های صبحانه و از شربت نیز در مهمانی های تابستانه خود نهایت لذت را ببرید. امروز در آشمزی طرز تهیه مربای گیلاس و شربت همزمان را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه مربا و شربت گیلاس

گیلاس1 کیلو گرم
شکر1 کیلو گرم

طرز تهیه مربا و شربت گیلاس همزمان

مرحله اول: آماده کردن گیلاس ها

گیلاس ها را در سینک ریخته و با آب بشویید سپس در آبکش بریزید تا آب آن گرفته شود سپس هسته گیلاس ها را جدا کنید و در یک ظرف بریزید. 2/3 از 1 کیلو گرم شکر را به گیلاس ها اضافه کنید و هم بزنید ترکیب را حدود 12 ساعت در یخچال قرار دهید تا آب بندازید.

مرحله دوم: جوشاندن گیلاس

گیلاس و شکر را از یخچال خارج کنید و روی شعله با حرارت ملایم بزارید. صبر کنید تا جوش بیاید وقتی جوش آمد بزارید حدود 10 دقیقه بجوشد در این زمان های گفته شده مدام هم بزنید تا مربای شما سر نرود. کف روی شربت را نیز مدام با قاشق بردارید تا شفاف شود. شعله را خاموش کنید.

مرحله سوم: جدا کردن مربا و شربت

در این مرحله نصف بیشتر مایع گیلاس را از داخل قابلمه جدا کنید. مقدار باقی مانده از شکر را روی بقیه مربا بریزید و دوباره قابلمه را روی اجاق بزارید. صبر کنید تا مربا جوش بیاید و مدام آن را هم بزنید تا مربا آماده شود سپس شعله را خاموش کنید.

فوت و فن های طرز تهیه مربا گیلاس و شربت همزمان

  1. زمانی که شعله را خاموش کردید تا مربای گیلاس سرد شود آن را هم بزنید تا گیلاس ها به هم نچسبند.
  2. برای اینکه غلظت مربای گیلاس شما بیشتر شود می توانید از پودر ژله گیلاس یا آلبالو نیز استفاده کنید.
  3. شما می توانید از هل یا گلاب برای خوش طعم و عطر شدن مربا نیز استفاده کنید.
2/5 - (3 امتیاز)

دسته بندی شده در: