پیراشکی کرم دار فوری بدون استفاده از خمیر مایه تهیه می شود که آن را سالم تر کرده و در مدت زمان کوتاه تری می توانید پیراشکی خود را تهیه کنید. برای کرم این پیراشکی نیز از نشاسته و شیر و شکر استفاده می شود. این پیراشکی را می توانید با سس های شکلات و انواع ترافل ها نیز تهیه و از آن در جشن ها و مهمانی های خود استفاده کنید. پیراشکی یکی از شیرینی های بین المللی است که به عنوان میان وعده یا عصرانه سرو می شود که می توان آن را با چای نیز میل کرد. امروز در آشمزی طرز تهیه پیراشکی کرم دار فوری را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه پیراشکی کرم دار

آرد2 پیمانه
ماست1 پیمانه
تخم مرغ2 عدد
بکینگ پودر2 ق چای خوری
وانیل1/2 ق چای خوری
شکر1/2 پیمانه

طرز تهیه پیراشکی

مرحله اول: ترکیب کردن مواد لازم

در یک ظرف شکر را ریخته سپس تخم مرغ ها را از یخچال خارج کرده و شکسته به ظرف اضافه کنید. وانیل را نیز اضافه کرده و با همزن دستی به خوبی هم بزنید تا ترکیب شود. ماست را نیز از یخچال درآورید و به اندازه یک پیمانه به مواد درون ظرف اضافه کنید و باز هم هم بزنید.

مرحله دوم: اضافه کردن آرد

آرد را در الک بریزید و آن را الک کنید. بکینگ پودر را به آرد الک شده اضافه کنید. مواد خشک را به مواد مایع کم کم اضافه کنید و هم بزنید.

مرحله سوم: سرخ کردن پیراشکی

مواد مخلوط شده را در قیف پلاستیکی بریزید. در یک تابه روغن بریزید و شعله را روشن کرده صبر کنید روغن داغ شود. قیف را فشار داده و مقداری از مواد را داخل تابه بریزید تقریبا شبیه درست کردن بامیه است. حرارت را کم کرده و بزارید به خوبی پیراشکی ها مغز پخت شود. وقتی به طور کامل پیراشکی ها سرخ و طلایی شد از روغن خارج کرده و بزارید سرد شود.

مواد لازم برای طرز تهیه کرم پیراشکی فوری

نشاسته ذرت1/4 پیمانه
شیر1/5 پیمانه
شکر1/2 پیمانه
وانیل1/4 پیمانه

طرز تهیه کرم پیراشکی

مرحله اول: ترکیب کردن مواد

نشاسته ذرت را در یک ظرف بریزید سپس چند قاشق از 1/5 پیمانه شیر را بردارید و به نشاسته ذرت اضافه کنید سپس با قاشق هم بزنید. نشاسته حل شده را به باقی 1/5 پیمانه شیر اضافه کنید. شکر را نیز به مواد اضافه کنید.

مرحله دوم: قرار دادن مواد روی شعله

مواد را روی شعله گاز قرار داده و حرارت را ملایم کنید. مدام هم بزنید تا ته نگیرد و غلیظ شود. وانیل را نیز اضافه کرده و هم بزنید سپس مواد را از روی شعله بردارید و قرار دهید تا خنک شود.

مرحله سوم: اضافه کردن کرم به پیراشکی

پیراشکی ها را بزارید سرد شود و با چاقو از وسط آن برش بزنید تا کرم را داخل پیراشکی قرار دهید. سپس مواد کرم را که سرد شده با قیف در وسط پیراشکی بریزید و به همین صورت تمام پیراشکی ها را از مواد پر کنید. در آخر می توانید روی پیراشکی را با شکلات صبحانه یا نوتلا و انواع شکلات و ترافل تزیین کنید.

فوت و فن های طرز تهیه پیراشکی کرم دار فوری

  1. کرم پیراشکی هایی که در بیرون است شفاف است که به دلیل اینکه به جای شیر از آب استفاده می کنند شفاف می شود و شما هم می توانید برای شفاف شدن کرم از آب به جای شیر استفاده کنید.
  2. وقتی کرم شما آماده شد توجه داشته باشید که کرم شما باید غلیظ باشد و رد قاشق از روی آن محو نشود.
  3. زمانی که بکینگ پودر را به مواد مایع پیراشکی اضافه کردید زیاد هم نزنید چون باعث از بین رفتن خاصیت پف کنندگی بکینگ پودر می شود.

4.4/5 - (7 امتیاز)

دسته بندی شده در: