اسموتی رژیمی یک نوشیدنی مغذی و مناسب است که می‌تواند جایگزینی مناسب برای یک میان وعده باشد. شما می‌توانید با استفاده از کمترین مواد، یک اسموتی خوشمزه، سالم، پر انرژی و کامل را تهیه و به عنوان نوشیدنی یا دسر سرو کنید. این نوشیدنی خوشمزه، در سال ۱۹۳۰ از برزیل وارد بازار کشور آمریکا شد و در دهه ۱۹۶۰ به یکی از پرطرفدارترین نوشیدنی‌های دنیا تبدیل شد. همه اسموتی‌های سبز را به‌ عنوان اسموتی‌ رژیمی می‌شناسند که تاثیر زیادی در کاهش وزن دارند. اسموتی‌های سبز دارای تمامی ویتامین‌ها، مواد مغذی، کربوهیدرات‌ های سالم، مواد معدنی، چربی سالم و فیبری است که بدن همیشه نیاز دارد از آن‌ها تغذیه کند. اگر اضافه وزن دارید، با خوردن اسموتی‌های سبز می‌توانید به‌صورت طبیعی وزن خود را کم کنید، بدون آن‌که احساس ضعف داشته باشید. در این دستور تهیه اسموتی رژیمی با موز و کرفس و آورده شده است. امروز در آشمزی طرز تهیه اسموتی رژیمی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

جو دو سر پرک مخصوص صبحانه3 ق غذا خوری
کره بادام زمینی1 ق غذا خوری
موز1 عدد
خرما4 عدد
عسل1 ق غذا خوری
شیر کم چرب پاکتی1 عدد
گردو4 عدد
مغز آفتابگردانبه مقدار لازم
یخ4 تا تیکه

طرز تهیه اسموتی رژیمی موز

مرحله اول: آماده کردن مواد لازم

موز را شسته و پوست آن را جدا کنید و سدر ادامه آن را کمی ریز کنید. خرما را از هسته جدا کنید. گردو را شسته و مغز کنید. تمام مواد را به مقدرا لازم تهیه و پیمانه زده سپس شروع به تهیه اسموتی کنید.

مرحله دوم: ترکیب کردن و ریختن مواد در مخلوط کن

جو دو سر پرک و کره بادام زمینی و شیر را اضافه کرده و مخلوط کنید سپس باقی مواد را نیز اضافه کرده و به خوبی مخلوط کنیددر آخر چند تیکه یخ را نیز به مخلوط کن اضافه کرده و مخلوط کنید. سپس مواد را در ظرف سرو ریخته و میل نمایید.

طرز تهیه اسموتی کرفس

مواد لازم برای طرز تهیه اسموتی کرفس

ساقه کرفس3 ساقه
خیار2 عدد
آب لیمو ترشچند قطره
تکه یخچند تکه
زنجبیل تازهبه میزان لازم

مرحله اول: آماده کردن مواد لازم

کرفس را از برگ آن جدا کرده و بشویید سپس کمی خرد کنید. خیار بنا به سلیقه می توانید باد پوست یا بدون پوست خرد کنید. اگر از زنجبیل تازه استفاده می کنید آن را خرد کنید.

مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

ساقه کرفس و خیار را در مخلوط کن ریخته و مخلوط کن را روشن کنید و ترکیب کنید. سپس مواد دیگر را نیز اضافه کرده و مخلوط کنید.

فوت وفن های طرز تهیه اسموتی رژیمی

  1. میزان کرفس بستگی به اندازه آن دارد اگر کرفس شما ساقه های نازک دارد 3 عدد لازم است و اگر ساقه آن بزرگ است یک عدد کافی است و بهتر است از چند برگ کرفس نیز استفاده کنید.
  2. در تهیه اسموتی موز می توانید برخی از مواد را حذف و یا اضافه کنید.
  3. اسموتی رژیمی را بهتر است صبح ها نیم ساعت قبل از صبحانه یا بعد ورزش میل کنید.
  4. در تهیه این اسموتی از شکر استفاده نشده اما شما می توانید اضافه کرده ولی خاصیت رژیمی آن کم تر می شود.
  5. اگر زنجبیل تازه نداشتید می توانید از پودر زنجبیل استفاده کنید.

Rate this post

دسته بندی شده در: