سس پنیری یا سس پنیر که به آن دیپ پنیر نیز گفته می شود. این سس با انواع سوخاری ها، سیب زمینی سرخ کرده و… طعم بینظیری درد. سس پنیری یکی از سس های بین المللی است که در کشور های دیگر نیز تهیه می شود. این دستور درست ترین دستور است چرا که در دستور های دیگر آرد را با کره ترکیب می کنند که باعث گلوله شدن می شود. این سس چون با مواد سرخ شده سرو و میل می شود دارای کالر بالا است و برای افرادی که رژیم دارند توصیه نمی شود و می توانند به طور تفریحی از آن استفاده کنند. امروز در آشمزی طرز تهیه سس پنیری را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه سس پنیری

کره100 گرم
آرد سفید2 ق غذاخوری
شیربه مقدار لازم
زردچوبه فلفل نمک1 ق چای خوری
پنیر گودا ورقه ای3 ورق
پنیر پیتزا100 گرم

طرز تهیه سس پنیری

مرحله اول: تفت دادن آرد و کره

کره را در تابه ریخته و می ذاریم با حرارت ملایم آب شود. آرد را در تابه جدا ریخته و با حرارت کم تفت می دهیم تا بوی خامی آن گرفته شود و مدام هم می زنیم تا آرد نسوزد. آرد را کم کم به کره اضافه می کنیم تا گلوله نشود و حالت مایع غلیظ داشته باشد. توجه داشته باشید که اصلا سفت نشود. به همان مقداری که سس پنیر می خواهیم شیر اضافه می کنیم و در ادامه فلفل و نمک و زردچوبه را نیز اضافه کرده و هم می زنیم.

مرحله دوم: اضافه کردن پنیر گودا

وقتی شیر داغ شد پنیر گودا را به آن اضافه کرده و هم می زنیم در ادامه پنیر پیتزا را اضافه کرده و هم می زنیم. به مدت 3 تا 4 دقیقه هم می زنیم تا رنگ زرد بگیرد بعد از این مدت سس شما آماده است آن را در ظرف مخصوص ریخته و می توانید با مواد سرخ شده میل نمایید.

فوت و فن های طرز تهیه سس پنیری

  1. پنیر گودا برای زرد رنگ شدن سس پنیر استفاده می شود و باعث خوشمزه تر شدن آن می شود.
  2. پنیر پیتزا قابل حذف هست و برای کش دار شدن سس استفاده می شود.
  3. این سس را می توانید با پودر پابریکا تزیین کنید که پودر پابریکا نیز طعم خاصی به آن اضافه می کند.
  4. هنگامی که ادویه ها را به سس اضافه می کنید می توانید کمی پودر چیلی نیز اضافه کنید.
Rate this post

دسته بندی شده در: