مشته بادمجان یکی از غذا های شهر فارس است که مواد اصلی آن شامل بادمجان و گوشت قلقلی در سس گوجه فرنگی است. مشتی بادمجان یکی از غذا های بسیار خوشمزه و ساده است که می توانید با چند قلم مواد به راحتی تهیه کنید. این غذا به دلیل داشتن گوشت قلقلی در آن طرفداران زیادی دارد. امروز در آشمزی طرز تهیه مشته بادمجان را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه مشته بادمجان

بادمجان5 عدد
گوشت چرخ کرده200 گرم
پیاز2 عدد
ادویهبه میزان لازم
آرد نخودچی یا آرد سوخاری1 ق غذاخوری
گوجه4 عدد

طرز تهیه مشته بادمجان

مرحله اول: آماده کردن مواد لازم

بادمجان ها را پوست کنده و و خرد کنید سپس در مقداری آب و نمک قرار داده تا تلخی بادمجان گرفته شود. سپس گوشت چرخ کرده را در کاسه ریخته و یک پیاز را پوست گرفته و رنده کنید و به گوشت چرخ کرده اضافه کنید آرد را نیز اضافه کنید و هم بزنید. نمک و فلفل و زردچوبه را نیز به مواد اضافه کرده خوب هم بزنید. به اندازه گردو از مواد برداشته و گرد کنید سپس در سینی بچینید. یک تابه را روی گاز گذاشته و و کمی روغن در آن بریزید و گوشت قلقلی ها را در تابه قرار داده و سرخ کنید. گوجه ها را حلقه ای خرد کنید.

مرحله دوم: سرخ کردن بادمجان

بادمجان ها را در تابه ریخته و سرخ کنید. ادویه هایی که به گوشت قلقلی اضافه کرده بودید را نیز به بادمجان ها اضافه کنید. پیاز دیگر را نیز خلالی خرد کرده و در تابه ایی که حاوی روغن داغ شده است ریخته و سرخ کنید سپس ادویه های لازم را به آن اضافه کنید و تفت دهید. گوجه های حلقه شده را روی پیاز سرخ شده بچینید.

مرحله سوم: تهیه مشته بادمجان

گوشت قلقلی ها را نیز روی گوجه ها بچینید سپس بادمجان ها را نیز بچینید. در آخر سس گوجه را که از قبل تهیه کرده بودید را روی مواد بریزید کمی صبر کنید تا به طور کامل جذب مواد شود سپس زیر گاز را خاموش کرده و غذا را میل کنید.

فوت و فن های طرز تهیه مشته بادمجان

  1. بادمجان ها را به جای سرخ کردن می توانید روی آتش کبابی کنید که به این روش بادمجان ها سالم تر هستند.
  2. این غذا را می توانید با نان یا برنج میل کنید.
  3. می توانید برای خوش طعم تر شدن از پابریکا استفاده کنید.
  4. برای مزه دار شدن می توانید از چند قطره نارنج یا لیموی تازه نیز استفاده کنید.
Rate this post

دسته بندی شده در: