مارمالاد زردآلو شبیه مربا است با این تفاوت که میوه مورد نظر را پوره کرده و ژلاتین که می توان ژلاتین را حذف کرد و از آن در وعده های صبحانه و عصرانه و همچنین می توانید آن را در لای کیک و چیز کیک و یا روی آن نیز استفاده کنید. زردآلو به دلیل وجود انواع آنتی اکسیدان های قوی و ویتامین هایی مثل ویتامین C و ویتامین A خاصیت ضد سرطانی بسیار قوی دارد. مصرف زردآلو می تواند باعث کاهش رشد سلول های سرطانی شود و به کنترل رادیکال های آزاد مخرب که یکی از عوامل اصلی سرطان هستند کمک کند. امروز در آشمزی طرز تهیه مارمالاد زردآلو بدون ژلاتین را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه مارمالاد زردآلو

زردالو1 کیلو
شکرنیم کیلو
جوهر لیمو1/2 ق چای خوری

طرز تهیه مارمالاد زردآلو

مرحله اول: آماده کردن زردآلو ها

زردآلو ها را با آب بشویید سپس هسته های آن را در آورده و زردآلو ها را در ظرف بریزید. قابلمه ای را آورده و یک لایه زردآلو بریزید سپس یک لایه شکر و این کار را به همین ترتیب انجام دهید. درب ظرف را بسته و مواد را به مدت یک شب در محیط آشپزخانه یا یخچال قرار دهید تا شکر در آب زردآلو ها حل شود.

مرحله دوم: جوش آمدن مارمالاد

مواد را داخل قابلمه ریخته و روی حرارت کم قرار دهید تا زردآلو ها آب بی اندازند و شکر حل شود. وقتی جوش آمد حدود 10 الی 20 دقیقه بگذارید با حرارت ملایم بجوشد. کف روی مارمالاد را مرتب جمع می کنیم و سپس زیر آن را خاموش کنید.

مرحله سوم: پختن مارمالاد زردآلو

زردآلو ها را جدا کرده و مقداری از مایع آن را نیز جدا کنید. بقیه مواد را روی شعله قرار داده و به آن نصف قاشق چای خوری جوهر لیمو اضافه کنی که قابل حذف نیز می باشد و می زاریم به صورت کامل قوام بیاید چون اگر به خوبی قوام نیاید شکرک زده یا کپک می زند. مواد را از روی حرارت برداشته و بگذارید تا سرد شود در شیشه ریخته و در یخچال نگه داری کنید. اگر می خواهید آن را برای مدت طولانی نگه داری کنید بهتر است آن را در فریزر نگه داری کنید.

فوت و فن های طرز تهیه مارمالاد زردآلو

  1. سعی کنید تعداد لایه هایی که زردآلو و شکر را می ریزید زردالو ها بیشتر از دو لایه نشود چون باعث له شدن زردآلو می شود.
  2. برای طعم داد ن به مارمالاد زردآلو می توانید از زعفران یا گلاب نیز استفاده کنید.
  3. با شهد و زردالوی جدا کرده می توانید مربای زردآلو نیز تهیه کنید.
3/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: