مارمالاد آلبالو بدون ژلاتین را می توانید تهیه و در فیلینگ های شیرینی یا کیک و همچنین به عنوان مربا در صبحانه میل کنید. اگر در فصل های سرد سال هستید و به آلبالو دسترسی ندارید و دوست دارید این مارمالاد خوشمزه و ترش شیرین را تجربه کنید می توانید در فصل های گرم که آلبالو موجود است آن را تهیه و در فریزر نگه داری کنید. یکی از مزایای ویژه مارمالاد نسبت به مربا می توان به زمان کمتر پخت آن اشاره کرد که باعث می شود میوه خاصیت و عطر خودش را بیشتر حفظ کند. آلبالو برای درمان کبد چرب، یبوست، سرماخوردگی و… مفید است. امروز در آشمزی طرز تهیه مارمالاد آلبالو بدون ژلاتین را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه مارمالاد آلبالو

آلبالو500 گرم
آرد نشاسته ذرت2 ق غذا خوری
شکر1 و 1/2 لیوان
وانیل1/2 ق چای خوری

طرز تهیه مارمالاد آلبالو

مرحله اول: آماده کردن مواد لازم

آلبالو ها را با آب بشویید سپس چوب یا دم آلبالو ها از آلبالو ها جدا کنید. بعد از جدا کردن دم آلبالو هسته را نیز جدا کنید و آلبالو ها را در ظرف مناسبی بریزید. با استفاده از گوشتکوب برقی آلبالو ها را له کنید. این کار را با گوشتکوب معمولی هم می توانید انجام دهید اما به زمان بیشتری احتیاج دارد و کمی کار را سخت می کند.

مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

در ظرفی که آلبالو ها را له کرده بودید شکر و آرد نشاسته را اضافه کرده و در آخر وانیل را نیز بیفزایید. مواد را به خوبی هم بزنید تا یکدست شود.

مرحله سوم: پختن مارمالاد آلبالو

مواد را در قابلمه ریخته و آن را روی حرارت متوسط قرار دهید. به دلیل وجود نشاسته در آن باید مدام هم بزنید تا ته نگیرد و نسوزد. وقتی جوش آمد کف های ایجاد شده روی مارمالاد را با قاشق از روی آن بردارید تا مارمالاد شفافی داشته باشید. بعد از مدتی وقتی غلیظ شد گاز را خاموش کنید. کمی صبر کنید تا خنک شود سپس در شیشه مناسب ریخته و در یخچال نگه داری کنید. می توانید به عنوان تزیین روی انواع کیک ها نیز از آن استفاده کنید.

فوت و فن های طرز تهیه مارمالاد آلبالو

  1. می توانید به جای وانیل از گلاب یا هل نیز استفاده کنید تا عطر خوبی به مارمالاد شما اضافه شود.
  2. حتما بعد از گذاشتن مارمالاد روی گاز مدام هم بزنید تا ته نگیرد.
  3. اگر از گلاب به جای وانیل استفاده می کنید آن را چند دقیقه مانده به اتمام پخت به مواد اضافه کنید.
4.4/5 - (5 امتیاز)

دسته بندی شده در: