سرکه سیب به عنوان چاشنی در غذاهای مختلف مورد استفاده قرار میگیرد.سرکه سیب مصرف دارویی نیز دارد و به تنهایی میتواند یک داروخانه کامل برای درمان امراض باشد. شما می توانید سرکه سیب را برای تهیه سالاد ها و ترشی در خانه استفاده کنید و از فواید بی نظیر آن نیر بهرمند شوید. سرکه سیب برای دل درد و درد های عضلانی و خارش پوست بسیار مفید است. امروز در آشمزی طرز تهیه سرکه سیب خانگی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه سرکه سیب خانگی:

سیب1 کیلو
آب3-2 لیوان
نمککمی

طرز تهیه سرکه سیب ساده و خوش طعم:

مرحله اول: آماده سازی سیب

سیب ها را کاملا شسته و در ظرف مناسب ریخته و روی سیب ها را آب و نمک بریزید. درب ظرف را بسته و ظرف را در جایی که آفتاب بخورد به مدت 2 و یا چند ماه میگذاریم بماند و آفتاب بخورد تا سیب به سرکه بیوفتد.

مرحله دوم: گرفتن سرکه

بعداز گذشت زمان مشخص که سیب ها به سرکه افتاد، سیب ها را از ظرفی که بود در بیاورید، در آبکشی که زیر آن قابلمه گذاشته اید بریزید و خوب سیب ها را با دست ورز دهید تا تمامی سرکه سیب از سیب ها جدا شود.

مرحله سوم: پایان کار

بعد از این که چند بار سیب هایی که به سرکه افتاده اند را فشرده کردید و سرکه آن خارج شد ،سرکه سیب ما آماده شده است .درون شیشه یا ظرف مناسب ریخته و روی سرکه سیب را کمی نمک بزنید و در یخچال نگه داری کنید.

نکات کلیدی در تهیه سرکه سیب خانگی بدون کپک:

  1. از هر میوه ای که بخواهیم سرکه بگیرید از این روش باید استفاده کنید.
  2. ظرفی که سرکه را می خواهید در آن آماده کنید از جنس شیشه باشد.
  3. حتما برای سرکه انداختن باید ظرف را در جایی قرار دهید که نور آفتاب ببیند.
  4. بعد از گذشت 1 تا 2 ماه به سرکه نگاه کنید تا ببینید سیب به سرکه افتاده است یا نه.
  5. وقتی سیب به سرکه بیفتد، هنگامی که درب ظرف را باز می کنید باید مانند نوشابه گاز دار شده باشد و کمی حباب حباب شود و کف کند.
  6. بعد از آماده شدن و به سرکه افتادن سیب، حتما آن را در آبکش بگذارید و فشار دهید تا تمامی سرکه از سیب خارج شود.
3.3/5 - (9 امتیاز)

دسته بندی شده در: